Відмити руки після садово-городніх робіт – справа не з простих. А якщо додати до цього ще й мозолі та подряпини, то стає зрозуміло: руки треба захищати рукавичками. У продажу є надзвичайно широкий їх асортимент.
Рукавички трикотажні бавовняні з крапками з гуми – певно, найдешевший варіант (від 10 грн). Вони зручні, практичні, шкіра в них дихає, руки не пітніють. У таких рукавичках ґрунт і рослини добре відчуваються руками. Але слугують досить недовго: дуже швидко протираються на кінчиках пальців і забруднюють шкіру під нігтями. Хоча значною мірою міцність трикотажного полотна залежить від його якості. Тому важливо звертати увагу на щільність в’язки та кількість ниток, з яких сплетені рукавички. Крім того, намагайтесь обирати ті, в яких латексом покриті кінчики пальців, адже відмити бруд під нігтями особливо складно. Такі трикотажні рукавички добре підійдуть для роботи з крупним садовим інструментом: лопатами, вилами, будматеріалами, адже гумові крапки не дають інструменту ковзати.
Порада: їх можна одягати під щільні рукавиці з синтетичного матеріалу, щоб не пітніли руки.
Товсті рукавички зі штучних матеріалів мають високий ступінь міцності. Водонепроникні, надійно захищають руки, підійдуть як для видалення бур’янів, так і для перекопування ґрунту. Добре, якщо ще й щільно вкриті гумою на долонях (коштують від 20 грн). Важливо, що з їх допомогою можна видаляти кропиву. Перевірено: руки після робіт залишаються абсолютно чистими, а слугують такі вироби довго. Однак у товстих рукавичках незручно працювати з дрібним насінням та коренями рослин при пересадці.
Для холодних періодів є також утеплені варіанти. Для модників – рукавички з яскравим принтом: у квіточку чи з іншими візерунками. Зрештою, робота має бути в радість!
Останній бум – садові рукавички з пластиковими «кігтями» (від 32 грн) на правій руці. Ними зручно без інструменту рити невеличкі ямки, вибирати корені бур’янів, робити неглибокі борони. Однак вони досить грубі і для «тонких» робіт не підходять.
У латексних зручно працювати з хімічними речовинами, кислотами та лугами, однак для механічних робіт не годяться, оскільки швидко рвуться. Латекс може спричиняти алергічну реакцію, руки сильно пітніють. Тож бажано працювати в них недовго. Нітрил за характеристиками близький до виробів із латексу, однак значно щільніший та міцніший. Для важких механічних робіт підійдуть рукавички з нітриловим обливом, які лише частково вкриті таким покриттям.
Порада! Купуйте садові рукавички оптом, так зможете зекономити. А ще придбайте кілька видів, для різних робіт. І підбирайте за розміром, адже замалі стискатимуть руку, а великі зісковзуватимуть. Розмір зазвичай вказаний у французьких дюймах.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.