Цей напій уже давно став популярним в Україні і продається у всіх магазинах. Але зробити сидр власноруч теж доволі просто, процес схожий на приготування домашнього квасу. Готуємо смачний і освіжаючий яблучний сидр за рецептом Євгена КЛОПОТЕНКА.
– Є спосіб приготування сидру без дріжджів, так теж можна робити, але процес буде довгим і займе приблизно місяць або трохи більше. Я не захотів чекати так довго, тому готувати будемо з невеликою кількістю дріжджів, результат буде через 1–1,5 тижні. Що стосується цукру, то багато класти теж не буду, щоб сидр не вийшов занадто алкогольним.
На 1,5 л:
- 2 кг яблук
- 3 г свіжих дріжджів
- 2 столові ложки цукру
Помийте 2 кг яблук і наріжте довільними шматочками, щоб зручно було пропускати їх через соковижималку. Вичавіть з яблук сік. Перелийте в банку. Якщо у вас вийшов дуже густий сік, можна долити трохи води. Загалом має вийти 1,5 л. Додайте в банку до соку 2 столові ложки макухи, що утворилася в процесі вичавлювання соку, трохи перемішайте. Розкришіть руками дріжджі та теж додайте в банку. Далі всипте 2 столові ложки цукру. Залиште банку для активного бродіння на 1 день в темному приміщенні, накривши марлею. Наступного дня накрийте банку гумовою рукавичкою, добре закріпіть ниткою, щоб її не зірвало.
У будь-якому пальці гумової рукавички зробіть отвір за допомогою голочки, щоб зайве повітря, яке утворюватиметься при бродінні, мало вихід. Залиште так на 2–3 дні, поки рукавичка підніметься і потім здується і впаде. Закрийте банку і поставте в темне місце на 1 місяць.
Через місяць процідіть рідину, щоб зупинити процес бродіння і позбутися зайвих шматочків макухи. Перелийте проціджений сидр у чисту банку і насолоджуйтеся, попередньо добре охолодивши.
Рецепт із сайту klopotenko.com