У мене за хатою росте багато ревеню. Щороку готую з нього компоти, пироги, варення. Але завжди було прикро викидати листя. Воно ж таке розкішне! Та, кажуть, шкідливе. Чи дійсно це так? Буду вдячна за відповідь, а читачам пропоную рецепт варення з ревеню з апельсином.
Знадобиться 500 г черешків, 1 апельсин та 500 г цукру. Ревінь помити та нарізати дрібними шматочками. Скласти в емальовану каструлю, засипати 200 г цукру. Скибочки апельсина очистити від шкірок і порізати. Додати до ревеню, перемішати й залишити на пару годин. Поставити на вогонь та довести до кипіння. Охолодити, додати решту цукру та ще раз довести до кипіння, періодично помішуючи. Варити 10–15 хв. Закатати в банки. Буду рада, якщо вам сподобається.
Марія КУЛИК. Житомирська обл.
Дати однозначну відповідь на ваше запитання складно. Оскільки в їжу листя ревеню вживають, але із застереженнями. Так, використовувати можна лише молоде, воно дуже корисне. Старе містить велику кількість щавлевої кислоти, 0,5 г на 100 г листя, та її солі – оксалати кальцію та калію, а це шкідливо.
Господині використовують молоді листочки для приготування голубців (так само, як і звичайних), запікають у них рибу, додають до супів і салатів. А ще молоді листочки можна сушити та взимку використовувати як приправу. До речі, листя має й лікувальні властивості. Пару молодих листочків рекомендується пожувати зранку, щоб зняти, в разі потреби, синдром похмілля. Однак оскільки такий продукт містить і протипоказання, то попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем.
Листя ревеню закладають у компост, у діжку із зеленим добривом і навіть використовують як мульчу. У ньому міститься бурштинова кислота, яка сприяє росту рослин.