За відсутності підписаної декларації з сімейним лікарем слід звернутися до регіональної чи національної гарячої лінії COVID-19, інформують у НСЗУ. За номером гарячої лінії пацієнтові підкажуть, як діяти далі. Номер гарячої лінії за кожним регіоном — на сайті Міністерства охорони здоров’я або на сайті covid19.gov.ua
Також працює цілодобово всеукраїнський контакт-центр МОЗ із протидії поширенню коронавірусної хвороби: 0 800 60 20 19.
Зателефонувати можна і за номером 103. Диспетчер екстреної медичної допомоги опитає пацієнта й визначить, чи повинна їхати до нього бригада ЕМД. Адже екстрена медична допомога виїжджає на виклик лише в тих випадках, коли існує пряма загроза життю та здоров’ю людини.
Якщо є покази до виїзду бригади — температура вище 38 градусів, яка не збивається, утруднене дихання, бригада прибуває в засобах індивідуального захисту, проводить обстеження та визначає необхідність госпіталізації. Рішення щодо цього приймає на основі проведеного обстеження. До уваги беруться ознаки вірусного захворювання, життєві показники, наявність таких симптомів, як біль у грудній клітці, задишка в спокої, порушення свідомості, дихальна недостатність та інші ознаки, що свідчать про критичний стан пацієнта.
Якщо в пацієнта присутні ознаки вірусного захворювання, але життєві показники в межах норми та відсутні загрозливі ознаки, то причин для госпіталізації немає. Пацієнтам дають поради щодо самоізоляції.
Нагадуємо, екстрена медична допомога в Україні безоплатна для всіх, незалежно від наявності декларації з лікарем.