Добре готувати такі котлети в сезон дозрівання кабачків, коли вони ще молоденькі, соковиті і не мають насіння всередині. М’ясні котлети виходять ніжнішими й більш соковитішими. Фарш можна взяти будь-який: курячий, яловичий, свинячий або змішаний.
* Невеликий кабачок
* 600 г фаршу
* невелика цибулина
* маленький пучок петрушки
* 2 скибочки черствого батона
* панірувальні сухарі
* неповна чайна ложка солі
* чверть чайної ложки чорного меленого перцю
* олія
Викласти в миску фарш. Кабачок натерти на дрібній тертушці (можна не чистити). Оскільки він дуже соковитий, перед додаванням до фаршу слід добре віджати від рідини. Додати в фарш. Батон замочити у воді, віджати і також викласти до фаршу. Листя петрушки дуже дрібно порубати, цибулю натерти на дрібній тертушці, покласти в фарш. Посолити, поперчити, перемішати. Важливо: оскільки ми не кладемо в фарш яйце, слід його добре відбити, щоб став однорідним, ущільнився. Робити це так: підняти фарш над мискою і потім з силою кинути назад. Повторювати процедуру ще 2–3 рази. З готового фаршу сформувати котлети, запанірувати в сухарях. Викласти на сковороду з розігрітою олією, смажити з обох боків до рум’яної скоринки (приблизно по 7 хв.).
Якщо хочете більш дієтичний варіант, спробуйте запекти котлети в духовці. Скоринка не вийде такою підсмаженою, зате біля плити стояти не доведеться, та й калорій буде менше. В такому разі в фарш все ж варто додати яйце (тоді котлети точно будуть тримати форму). А в сухарях можна не панірувати, формувати котлети вологими руками. Деко змастити олією. Викласти котлети на невеликій відстані одна від одної. Зверху теж змастити олією — так волога втримається всередині котлет, а на поверхні утвориться скоринка. Деко поставити в духовку, розігріту до 210–230 градусів. Запікати 10 хв. Потім знизити температуру до 180 градусів і готувати ще 20–25 хв. Завдяки додаванню кабачка котлети в духовці вийдуть не сухими, а дуже соковитими.
Готувала Діана ШЕПЕЛЬ.