Часом дезодорант погано справляється зі своїми функціями не тому, що він «якийсь не такий» або «занадто дешевий». Можливо, ви щось робите не так…
Замінюєте ним душ. Наносити дезодорант потрібно тільки на чисту шкіру. Саме так вам вдасться запобігти появі неприємного запаху. Якщо піт уже виділився, використання дезодоранту може тільки погіршити запах.
Краще носіть із собою антибактеріальні серветки, якщо вважаєте, що вам буде потрібно нанести дезодорант протягом дня ще раз.
Не даєте шкірі висохнути. Щоб засіб спрацював, наносити його потрібно на повністю суху шкіру. Тобто через деякий час після душу. Інакше волога в порах не дає дезодоранту чи антиперспіранту ввібратися, і він, природно, не працює.
«ДЕЗІК» ПРОТИ АНТИПЕРСПІРАНТУ
Часто слова «дезодорант» і «антиперспірант» ми використовуємо, взаємозамінюючи їх. Та насправді між ними є 4 важливі відмінності.
1. Дезодорант захищає від запаху, а антиперспірант — від поту. Тобто перший засіб пригнічує бактерії, які провокують їдкий запах, а другий — блокує виділення поту. Тож, якщо важливо, щоб пахви були сухими (наприклад, на зустрічі), користуйтеся антиперспірантом.
Якщо не хочете допустити появи неприємного запаху (наприклад, при фізичних навантаженнях), допоможе дезодорант.
2. Дезодорант «тримає оборону» лише кілька годин, а антиперспірант забезпечує до 24 год. захисту.
3. Дезодорант можна використовувати на будь-яких ділянках тіла, а антиперспірант — тільки в пахвових западинах.
4. Дезодорант допустимий для багаторазового застосування протягом усього дня, а ось антиперспірант краще наносити рідше.
Адже потовиділення — природний процес в організмі, завдяки якому виводяться шкідливі речовини. Тому не слід зайвий раз використовувати антиперспіранти, «відключаючи» потовиділення.
ЗВІДКИ ЗАПАХ
Різкий запах поту дають алкоголь, гострий перець, часник, цибуля. А ще — м’ясна їжа, шоколад, кава та чай можуть спричиняти сильне потовиділення. Перегляньте раціон і заберіть з нього продукти, які посилюють потовиділення та неприємний запах.