Поява рубців на помідорах – явище не рідкісне. Його ще називають «котячі мордочки». Адже якщо придивитись, то такі плоди дійсно чимось їх нагадують. Не хвилюйтеся – це не хвороба. Шрами виникають переважно на великоплідних томатах (Волове серце, наприклад). І хоча виглядають не надто привабливо, на смакових якостях це не позначається. А причин виникнення «котячих мордочок» є кілька.
НЕПРАВИЛЬНЕ ПІДЖИВЛЕННЯ
Таке буває, якщо господар захопиться підживленнями азотом. Цей елемент особливо потрібен рослинам на початку вегетації. Пізніше його надмір може зменшити стійкість помідорів до хвороб, погіршити лежкість і смак, спричинить надмірний ріст зеленої маси. Рослини витрачатимуть на це сили. У період достигання зверніть увагу на калійні підживлення. Хтось запитає: а навіщо взагалі підживлювати томати під час плодоношення? Підживлення у цей період поліпшує їх смакові якості та робить стійкішими до хвороб, а також прискорює отримання врожаю. Корисними будуть підживлення золою, а також розчином борної кислоти (10 г на 10 л води). Або ж 25 г нітроамофоски розчиняють у 10 л води та поливають кущі.
РІЗКІ КОЛИВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ
Різкі перепади температури спричиняють у томатів стрес. Не допускати їх легше в тепличних умовах, коли у спеку двері до споруди тримають відчиненими, а в нічні холоди закривають ще до заходу сонця.
НАДМІРНЕ ОБРІЗУВАННЯ ЛИСТЯ
Городники кажуть, що спричинити таке явище може й агресивне обрізування листя під час цвітіння. Відтак рекомендують не видаляти більше трьох листків за один раз. Для кращого вентилювання можна обрізати нижнє листя. Над кожною китицею має бути щонайменше два листочки, які живитимуть плоди.