Інтерес до цієї капусти особливо зріс останнім часом, коли люди стали дізнаватись, наскільки вона корисна. Цікаво, що з трьох довідників із вирощування городини, які днями довелося погортати, згадування про цю капусту було лише в одному. Тож інформації про неї поки замало.
Насіння краще висівати у кілька етапів – через кожні 2 тижні. Причому обирати як ранні, так і пізні сорти. Так у сезон забезпечите безперервний процес збирання врожаю. На дно ящиків для розсади насипають шар дренажу, а потім легкий та поживний ґрунт. Насіння перед посівом краще підготувати в такий спосіб: занурити на 15 хв. у воду, нагріту до 50 градусів, потім – на кілька хвилин у дуже холодну. Після цього на 5 год. замочити в розчині золи (1 ст.л. на 1 л). Промивають під проточною водою, підсушують до сипкого стану та закладають на добу в холодильник. Після цього висівають.
У контейнері на поверхні землі роблять борони глибиною 1–1,5 см та відстанню між ними 3 см. Поливають, висівають насіння, присипають землею та злегка її ущільнюють. До появи сходів контейнер накривають плівкою, яку періодично піднімають для провітрювання. Догляд за розсадою подібний до білоголової капусти. Важливо дотримуватись температурного режиму. До появи сходів температуру підтримують у межах 19–20 градусів. Після появи паростків знижують до 9–11. Через тиждень підвищують до 16–17 градусів вдень та 12–13 вночі.
Броколі любить вологу, тож дуже важливий регулярний полив. Також не можна допускати, аби сіянці витягувались. Для цього потрібно обов’язково забезпечити їм потрібну температуру та не допускати загущення.
Через 2 тижні після появи сходів розсаду пікірують, намагаючись максимально не пошкодити корінці. Краще для цього взяти торфоперегнійні горщики. Після пікірування сіянці на кілька днів притінюють і підвищують температуру до 21 градуса. Незабаром розсаду починають загартовувати.
На момент висадки у відкритий ґрунт на сіянцях має утворитись 5–6 справжніх листочків. Висаджують разом із грудкою землі, в якій вони росли, у похмурий день або ввечері. Заглиблюють трішки більше, ніж росли раніше. Особлива вимога – регулярні поливи.
То чому ж броколі взимку така дорога, на відміну від своєї білоголової родички, запитаєте? Бо має дуже короткий термін зберігання. У холодильнику, наприклад, не більше 3 тижнів. А якщо бажаєте продовжити цей термін – загорніть головки перед тим у фольгу. Єдиний спосіб зберегти броколі тривалий час – у замороженому вигляді, в пластикових контейнерах або загорнутою в поліетилен. Перед заморожуванням головки миють і ретельно просушують. Усі корисні речовини при цьому зберігаються.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.