Збираєтеся в дорогу? Без валізи на колесах не обійтися. На що звернути увагу при покупці та які критерії вибору найважливіші, щоб не купити абсолютно непрактичну і незручну річ?
МАТЕРІАЛ КОРПУСУ
Матер’яна валіза — легка. При цьому можна не боятися, що речі намокнуть у разі дощу — тканина зазвичай має водовідштовхувальне просочення. Завдяки м’якому корпусу з еластичного матеріалу можна «втиснути» більше речей. З недоліків: у тканинній валізі можна пошкодити тендітні речі; іноді потребує спеціальної чистки; матеріал може протертися. Тканинні валізи дешевші за пластикові (при однакових розмірах).
Пластикова валіза стійка до вологи. У ній ваші речі, навіть крихкі, надійно захищені від пошкоджень — погодьтеся, це важливо, особливо якщо вантаж подорожує окремо, в багажному відділенні. Можуть витримати велику вагу. Не потребують спеціального догляду — достатньо протерти ганчіркою. Мінуси пластику: він може тріснути від сильного удару або подряпатися; мають більшу вагу порівняно з тканинною валізою.
ОБ’ЄМ
Маленька валіза (25—30 л) — підійде для недовгої поїздки на одну людину. Такій валізі цілком достатньо двох колес, це робить її ще більш компактною.
Валіза від 50 до 80 л підійде для тих, хто подорожує вдвох.
Валізи об’ємом 90—100 л підійдуть для сімейного відпочинку.
ЗАМКИ І ЗАСТІБКИ-БЛИСКАВКИ
Пластикова блискавка — найпопулярніший варіант. Краще, якщо вона буде з двома бігунками — так зручніше відкривати валізу. Більш надійні — засуви, які, на відміну від блискавки, не розійдуться. Життєва мудрість говорить, що не можна залишати речі без догляду, але в дорозі всяке буває. Тому добре, якщо валіза буде обладнана кодовим замком — не доведеться турбуватися про збереження багажу. Код краще записати, адже цифри можете забути.
КІЛЬКІСТЬ КОЛІС
Для переміщення по рівній поверхні (на вокзалі, в аеропорту або по хорошій асфальтованій дорозі тощо) сміливо обирайте валізу на чотирьох колесах. Вони можуть обертатися в будь-якому напрямку. Такі моделі дозволяють максимально знизити навантаження на руки та хребет. Навіть якщо зламаються два коліщатка, ви все одно зможете везти валізу на тих, що залишилися.
Однак двоколісні валізи більш маневрені — якщо вам доведеться везти багаж по піску, бруківці, спускатися в підземні переходи, краще обрати саме такий варіант. Але тут є свої «підводні камені»: під час руху до 30 відсотків ваги припадатиме на вашу руку, в результаті чого вам може бути важко.
При виборі моделі звертайте увагу і на розмір коліс: що вони більші, то легше та простіше везти валізу.
РУЧКИ
Ручок має бути як мінімум дві: висувна, щоб котити валізу, та коротка — для перенесення. Добре, якщо є ще ручка збоку, на випадок, якщо доведеться нести валізу в горизонтальному положенні. Перевірте всі ручки: висувна повинна добре витягатися та мати кілька положень для фіксації. За коротку має бути зручно піднімати валізу.
СЕРЕДИНА
Наявність декількох відділень допомагає організувати порядок у валізі, але зменшує корисну площу.
ЦІНА
Тканинна валіза (50 л, 4 колеса) коштує від 550—600 грн; пластикова (50 л, 4 колеса) — від 700—1000 грн.
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.