Усі знають: промочиш ноги — болітиме горло. Тому в розпал осені особливої актуальності набуває питання вибору взуття, що відповідає погодним умовам і… стану вітчизняних доріг. Захистити ноги від вологи можуть лише якісні гумові чоботи. Але якою ціною?
Каучук, із якого виготовляють чоботи, й різнокольорове, з квіточками та орнаментом, взуття із полівінілхлориду майже не пропускає повітря. Відмінність лише в тому, що каучукове важить більше, а отже, менш комфортне. Проте і каучук, і ПВХ створюють однаково сприятливі умови для розвитку бактерій та грибкових інфекцій.
При виборі гумового взуття важливо пам’ятати ці поради:
- Міряючи гумові чоботи, звертайте увагу, чи щільно вони прилягають до ноги, аби запобігти натиранню. Це може призвести до виникнення мозолів і навіть дерматитів. Найкраще носити гумове взуття із шерстяними шкарпетками, тож купуйте його на один розмір більше.
- Навіть за прохолодної погоди ноги в гумовому взутті пітніють, тому не носіть його з синтетичними шкарпетками, а також більш ніж 4 год. поспіль. Прийнятний варіант — чоботи з шерстяною вкладкою, яку можна витягти, просушити і випрати. Адже, як відомо нам усім із дитинства, чистота — запорука здоров’я.
- На відміну від шкіряного, гумове взуття не розношується, тобто сподівання, що нога згодом «звикне», якщо під час примірювання відчувається дискомфорт, марні. У такому разі відмовтеся від покупки, хоч якими б модельними чи привабливими за ціною були чобітки.
- Певні вимоги до гумового взуття висувають і травматологи. Так, вони радять вибирати чоботи з доволі твердою рифленою підошвою. Занадто груба підвищує небезпеку падінь за осінньої грязюки та збільшує навантаження на хребет, а надміру м’яка чи тонка — незручна, бо крізь неї відчуватимете всі камінці під ногами.
І нарешті, не забувайте, що гумові чоботи захистять вас лише від вологи, а не холоду, тож стережіться застуди, — радять лікарі.
Юрій ТОКАРЄВ.