Прохолодна погода при високій вологості сприяє розвитку різних захворювань помідорів: антракноз, борошниста роса, різні гнилі, фітофтороз. Що робити?
1. Захищайте від води. Після дощу акуратно обтрушуйте кущі від крапель. Використовуйте довгу гілку, щоб не пошкодити листя і плоди. Зробіть над грядкою «навіс». Для цього встановіть каркас, а поверх натягніть покривний матеріал, крізь який проникатиме світло. Подбайте про провітрювання.
2. Підв’яжіть. Підв’язувати потрібно й кущі низьких сортів, бо в рослин, які схилилися до землі, більше шансів підхопити хворобу або постраждати від шкідників. А плоди, опинившись на холодній сирій землі, швидко загнивають.
3. Розпушіть ґрунт. Намагайтеся робити це частіше на глибину хоча б 5–7 см. За регулярного розпушування волога випаровуватиметься активніше, а це врятує коріння від загнивання.
4. Замульчуйте грядки. Збудники фітофтори «бояться» сінної палички, а вона розвивається у прілому сіні. Від тих, які «жирують», не чекайте хорошого врожаю. Як зарадити? Спочатку помідори поливаємо водою, потім розводимо в 10 л води 1 ст.л. калію монофосфату та ллємо по 1 л під кожен кущ. Повторити через 7- 10 днів.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.