Нашій знайомій перед операцією порадили шукати донорів крові. Хотілось би знати, як ставиться до донорства, а також до трансплантації органів Православна Церква?
Світлана. Полтавська обл.
Питання донорства має багато різних аспектів. Коли донорство — це свідомий та добровільний вияв безкорисливої жертовності, милосердя, благодійності щодо іншої потребуючої людини, то це християнський вчинок, в основі якого лежить любов до ближнього.
Водночас категорично неприйнятною і гріховною є торгівля кров’ю чи органами, як своїми, так і чужими. Адже в такому випадку тіло людини стає предметом купівлі—продажу, а відтак — принижується гідність людини.
Ключовий момент у питанні донорства — свідоме та добровільне прийняття відповідного рішення людиною, яка погоджується на пожертву своєї крові чи органів. Це рішення має бути зваженим та відповідальним і ґрунтуватися не лише на бажанні, але й на висновках та рекомендаціях лікарів, медиків, спеціалістів, враховувати стан здоров’я і всі можливі ризики.
Щомиті в усьому світі виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Якщо можете — жертвуйте! Здавайте кров, рятуйте життя, даруйте іншим можливість вижити. Адже слово «донор» походить від латинського слова, яке означає «дарувати», «жертвувати», коментують своє ставлення до донорства у ПЦУ.