Як відомо, у продуктові магазини не можна ходити голодними — великий ризик накупити продуктів більше, ніж здатні з’їсти. А коли не можна ходити до магазинів одягу?
Щоб куплені речі працювали на вас на всі 100 відсотків, знаменитий дизайнер Майкл Корс радить, що 70 відсотків нашого гардеробу має складатися з «м’яса та картоплі», а решта 30 відсотків — це «десерт».
«М’ясо й картопля» — це ті найпростіші та найзручніші базові речі, які чудово поєднуються одна з одною, а також відповідають вашому способу життя та підходять для будь-якого випадку. «Десерт» — це показні речі та аксесуари, більш святкові. Коли ви бачите річ у магазині, подумки складіть як мінімум три комплекти з нею і вже наявними у вашому гардеробі. Якщо річ буде «одиначкою», краще не купувати.
ПРИМІРЯЙТЕ ОБНОВКУ ВДОМА, НЕ ЗРІЗУЮЧИ БИРКИ
Надягніть нову річ вдома перед вашим «рідним» дзеркалом та зі звичним освітленням, не зрізуючи бирки. Тепер, коли ви трохи охололи від купівельної лихоманки, можете тверезо оцінити, наскільки добре сидить на вас річ.
Якщо розчаровані, сміливо повертайте її до магазину. Зберігайте коробки та чеки, щоб не виникло проблем при поверненні покупки.
КОЛИ НЕБЕЗПЕЧНО КУПУВАТИ ОДЯГ?
У день зарплати, коли почуваємося «трохи багатшими», є ризик одразу її витратити, аби винагородити себе. Проте витрачати треба лише після розподілу грошей на щомісячні потреби.
У період місячних, коли жіночий організм оновлюється, дуже хочеться придбати щось яскраве та незвичайне, наприклад, піджак «на потім» або капелюх із широкими крисами.
Поганий настрій. Нову сукню як засіб від депресії використовують багато «сумних» покупчинь. Але допомагає цей метод не завжди. На жаль, може статися, що похід у магазин не принесе очікуваного задоволення. Стільки всього накупили — а все одно нещасні. Крім того, стали ще сумнішими — витратили стільки грошей на якусь нісенітницю.
За компанію із подругою. Купуйте одяг на самоті — це допоможе підійти до оцінювання речі вдумливо й не витрачати гроші.
У дні розпродажу. Знижки — це чудово, але перш ніж піти по магазинах, складіть список покупок, які вам справді необхідні.
Просто подивитися — є ризик витратитися на речі, які вам не потрібні. Якщо треба «вбити час» із користю, сходіть краще до музею.
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.