Інформацію про фізико-хімічні характеристики газу по областях публікує як «Укртрансгаз», так і облгази на своїх сайтах щомісяця. Далі ці дані обіцяють оновлювати щотижня. Але кожен зі споживачів також має право перевірити якість цього палива. Загалом споживач має право ініціювати проведення аналізу власне запропонованою лабораторією, повідомляє сайт 104.ua.
Як це зробити? Звернутися в облгаз (газопостачальну компанію). До перевірки громадяни можуть залучити сертифіковані хімлабораторії. Якщо показники не відповідають нормам, облгаз компенсує всі витрати споживача, пов’язані з визначенням якості газу. Якщо ж показники в нормі, той сам сплачує за проведення лабораторного аналізу.
Чому ж іноді газ горить не блакитним, а червоним? Фахівці наголошують, що причиною поганого горіння можуть бути й інші фактори, окрім якості палива. Наприклад, червоне полум’я свідчить не про неякісний газ, а про те, що він недостатньо згоряє через нестачу кисню. Тож потрібно забезпечити доступ повітря — проблема може бути у відсутності технічного обслуговування газового обладнання. Згоряння природного газу залежить і від тиску. Він може бути різним тому, що споживачів підключено до газорозподільної станції не напряму, а через розгалужену систему газопроводів. Що більше споживачів і що нерівномірніше споживання, то більше це позначатиметься на тиску.