ДЛЯ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ
🌟 Намагайтеся зробити так, аби від часу збору огірочків на грядці до моменту закладання на зберігання минуло якомога менше часу;
🌟 мити їх перед закладанням на зберігання не можна;
🌟 на шкірочці не повинно бути пошкоджень, інакше швидко почнуть псуватись;
🌟 для тривалого зберігання більше підходять ґрунтові огірки зі щільною шкірочкою, а не тепличні.
Які не придатні:
🌟 водянисті плоди з тонкою шкіркою;
🌟 переросли – вони втрачають усі корисні властивості;
🌟 тепличні сорти швидкого дозрівання, їх можна зберігати лише 3–4 дні.
ДЕ? У ХОЛОДИЛЬНИКУ
1. Огірки укладають у поліетиленовий пакет, вкривають вологою марлею. Верх пакета залишають відкритим – зберігатимуться свіжими близько 10 днів.
2. Обгорнувши кожен огірочок паперовою серветкою й уклавши в целофановий пакет, можна зберегти зеленці свіжими до двох тижнів.
3. Зберегти огірки до 3–4 тижнів можна у воді. Для цього в миску наливають холодну воду, частково (на 1–2 см) занурюють в неї плоди хвостиками вниз, ставлять ємність в овочеве відділення холодильника. Раз на добу воду потрібно міняти.
Секрет у наступному: в міру того, як плоди втрачатимуть вологу, вони зможуть компенсувати це, вбираючи воду. Для зберігання в такий спосіб краще взяти огірки зі щільною темно-зеленою горбкуватою шкірочкою.
4. Огірки акуратно миють, дають обсохнути. Потім обмазують яєчним білком. На шкірочці утворюється плівка, яка перешкоджатиме випаровуванню вологи. Зберігають у холодильнику, на полиці для овочів.
ЯК НЕ МОЖНА
🌟 упакованими в целофан без доступу повітря – такі огірки навіть у холодильнику пролежать близько 2–3 днів, а далі без доступу повітря почнуть псуватись;
🌟 разом зі стиглими плодами, адже вони виділяють етилен, під впливом якого огірки починають швидко дозрівати.