Чиста вода – на щастя, м’ясо – до хвороби. Чи дійсно нам сняться сни, які пророкують майбутнє?
Коли ми спимо, кожні півтори години настає стадія швидких рухів очей, під час якої мозок збирає й аналізує інформацію і за минулий день, і за все життя, а потім розкладає все по поличках. Як своєрідний побічний продукт цієї роботи виникають сновидіння у вигляді якогось ймовірного прогнозу. Коли він збігається потім з реальністю, то дивуємося.
Та насправді і в житті ми постійно щось плануємо, розмірковуємо, як вчинити, обмірковуємо ситуацію. І коли, прокинувшись уранці, знаходимо рішення, говоримо, що це наснилося. Так сталося колись і з митром Менделєєвим, якому уві сні з’явилася Періодична система хімічних елементів. Але ж цій ночі передувала величезна робота з їх вивчення, проводилися експерименти.
Дехто вважає, що сни стають провісниками хвороб. Наприклад, якщо сниться, що шапка здавлює голову, людина справді мучиться від головного болю. Або сердечникам, людям, які страждають від хвороб легенів, сниться, що вони тонуть, задихаються, їм не вистачає повітря. Тобто уві сні організм зберігає чутливість, а мозок оцінює його стан. Таким чином фізичний дискомфорт викликає відповідні образи сновидінь.
Отже, якщо бажаєте, щоб снилися хороші сни, живіть у позитивних емоціях, любові та доброті один до одного, задумуйте добрі справи і спіть з 22 вечора до 6 ранку. Тоді повноцінні здорові сни зі щасливими сновидіннями в новому році будуть вам у руку.
Підготувала Валентина ГАРКАВА.