Помідорам потрібен пухкий, багатий на поживні речовини ґрунт, краще суглинковий чи супіщаний. Найкращі попередники – горох, квасоля, огірки, кабачки, цибуля, капуста. Не можна висаджувати їх після перцю, баклажанів, картоплі.
Місце має бути захищене від холодних вітрів та сонячне. Добре, якщо це південний схил. А низини, куди стікає тала і дощова вода, для томатів не підходять.
У відкритий ґрунт розсаду висаджують після весняних приморозків, бо томат вимогливий до тепла. Вік розсади – 60-70 днів. Пізно висаджена погано приживається. Низькорослі сорти та гібриди краще вирощувати широкорядним способом із відстанню між рядками 60 см, у рядках – 30-40 см. Більш високорослі розміщують за схемою 60×60 або 70×50 – 70 см. Лунки заливають водою так, щоб ґрунт став сметаноподібним, і висаджують розсаду на 2-3 см глибше, ніж вона росла. Краще це робити у другій половині дня, якщо погода сонячна, та протягом всього дня – якщо похмура. Після посадки ямки мульчують шаром сухого ґрунту 2-3 см. Через 5-7 днів на місцях загиблих рослин підсаджують нові. Томат потребує хорошого зволоження ґрунту. Рослини швидко нарощують потужну наземну масу і за порівняно короткий строк формують велику кількість плодів, а тому потребують великої кількості вологи і поживних речовин. За нестачі вологи у ґрунті можливе опадання квітів та зав’язей.
Катерина ОКУНЬ.