За дбайливого догляду можна одержувати щедрі врожаї ягід. Особливу роль у цьому відіграє підживлення. Якщо ґрунт перед посадкою кущів був добре підживлений, то перші 1–3 роки цього не потребує.
Азотні добрива (60–80 г аміачної селітри або 40–50 г сечовини на кущ) вносять щороку навесні. Вони сприяють росту листя, ягід та коренів. Калійні та фосфорні — восени (30–50 г калійних добрив без хлору та 60–120 г суперфосфату). Або восени можна внести 40–50 г суперфосфату, 10–15 г сірчанокислого калію та 4–6 кг органічних добрив. Це дасть змогу рослинам підготуватись до зими і закласти квіткові бруньки на майбутній урожай. Можна просто підсипати навесні, а потім ще й у серпні під кожний кущ по півлітровій банці попелу. Коли смородина починає плодоносити, потреба у підживленнях, особливо у калії та фосфорі, різко зростає.
Одразу після цвітіння ефективними є рідкі підживлення органічними добривами. Але свіжий гній застосовувати не можна. Перегній по 10–15 кг на кущ можна додавати раз на 2–3 роки. Однак норму внесення міндобрив зменшити удвічі. Дуже ефективними є також підживлення гноївкою (1:4), пташиним послідом (1:10), коров’яком (1:4). На кожен кущ дають по відру розчину. Рідкі підживлення застосовують також у період росту пагонів, під час дозрівання ягід та після збирання врожаю.
До речі, про внесення добрив. Основна маса коренів смородини розміщується під кроною. Цю площу (не менше 1 м у діаметрі) і потрібно підживлювати, а не лише вносити добрива під корінь. Нерідко буває так, що садівник просто заробляє добрива. Але при цьому вони потрапляють лише у верхній шар на глибину 10–12см. Тому значно ефективніше удобрювати кущі в борони, які можна зробити по обидва боки рослини на глибину 8–10 см. При цьому намагайтесь не пошкодити корені, які у смородини залягають неглибоко. Опісля не забудьте кущ добре полити. Можна також зробити глибокі, до 25 см, вузькі кругові лунки, куди насипають добриво, а потім їх полити та заробити. Або раз на 2–3 роки вносити рідкі добрива за допомогою великого шприца на глибину до 25–30 см.
Кислі ґрунти час від часу вапнують. Проте занадто великої кількості вапна смородина не любить. Тож вносять його поступово. А ще ця культура дуже чутлива до мийних засобів, що можуть потрапляти у ґрунт із водою. І не забудьте до розпускання бруньок полити смородину дуже гарячою водою! Це убезпечить рослини від борошнистої роси та тлі. Та й самі кущі збільшують приріст і, здається, навіть ягоди стають крупнішими.
За тривалої відсутності дощів смородину поливають із розрахунку 2–3 відра на кущ. Робити це краще надвечір. Дуже корисні позакореневі підживлення. Так, щойно з’являться зав’язі, кущі бажано обприскати розчином мікроелементів.