Родзинка кисло-солодкого соусу — помідори: з одного боку вони підсмажуються, а з іншого залишаються сирими. Тому відчувається подвійний смак свіжості та «багаття».
- 3—4 невеликі помідори (400—500 г)
- 2 середні цибулини
- 1 маленький зубчик часнику
- 1 чайна ложка цукру
- 2 столові ложки олії
- 1 чайна ложка солі (без гірки)
- 1 чайна ложка яблучного оцту (6%)
- 1 чайна ложка паприки
- дрібка гострого червоного перцю (за бажання)
Цибулю довільно нарізати. У сковороді на невеликому вогні розігріти столову ложку олії. Викласти нарізану цибулю, посипати цукром і зробити вогонь менше за середній. Смажити, помішуючи, до зарум’янення.
Помідори взяти тверді та м’ясисті. М’які під час смаження можуть розпастися. Покласти в миску та залити окропом. Залишити на 1—3 хв. (залежно від сорту). Окріп злити й одразу ж залити помідори холодною водою. Вирізати плодоніжки та видалити шкірку. Розрізати впоперек та видалити насіння. Цибулю перекласти зі сковорідки. Налити ще столову ложку олії та поставити на великий вогонь. Покласти помідори зрізом донизу. Не чіпати, доки з’явиться коричнева підсмажена скоринка. Але й до почорніння не доводити! Вони повинні підсмажитись знизу, а зверху залишитися сирими. Скласти помідори та цибулю в миску, залишити остигати до теплого стану. Додати сіль, паприку, влити оцет, покласти маленький зубчик часнику. Збити все блендером. Спробувати, за необхідності досолити. Якщо кислоти недостатньо, додати трохи оцту. Якщо забагато, додати цукор чи мед.
Подавати соус можна до м’яса, макаронів чи каш. Або ж їсти просто з хлібом. Зберігати холодильнику в банці протягом тижня.
Готувала Діана ШЕПЕЛЬ.