Свіжовичавлені соки – це смачно, поживно й корисно. Вони тамують спрагу, апетит, живлять організм вітамінами. Перед тими, хто робить їх вдома, постає питання: куди подіти вичавлену м’якоть? Чи можна її ще якось використати? Пропонуємо кілька кулінарних ідей для корисного використання вичавок.
СУП-ПЮРЕ
М’якоть після віджимання овочевого соку можна покласти в суп, щоб зробити його більш густим і корисним – страва буде ситнішою. Також можна приготувати на основі м’якоті овочевий бульйон: додайте цибулю, зелень і спеції за смаком. Варіть приблизно 30 хв., потім процідіть.
ОЛАДКИ Й КОТЛЕТИ
Якщо приготували сік із різних овочів, змішайте м’якоть із борошном, сіллю, яйцем і приправами. Вийде чудова заготовка для котлет або фрикадельок. А для солодких оладок потрібно:
* 100 мл кефіру
* яйце
* 3 столові ложки цукру
* чайна ложка розпушувача
* 4-5 столових ложок борошна
ЗАПІКАНКИ
Для цього підходять залишки будь-яких овочів (моркви, буряка, картоплі, капусти). На 250 г вичавок:
* яйце
* 2 столові ложки сметани
* столова ложка манки
* сіль – за смаком
Масу викладіть у форму, змащену жиром. Запікайте в духовці приблизно 30 хв. за температури 200 градусів. Запіканка смакуватиме з будь-яким сметанним соусом.
ЦУКЕРКИ
Якщо у вас сухі залишки, спробуйте зробити з них цукерки. Змішайте фруктові вичавки з медом, подрібненими горіхами й сухофруктами. Сформуйте з маси круглі цукерки, поклавши у середину горіх. Обкачайте в кокосовій стружці або подрібнених горіхах. Поставте в холодильник на кілька годин.
ПРИПРАВИ
М’якоть овочів або зелені можна висушити, а потім подрібнити на порошок. У такий спосіб отримаєте духмяні прянощі, які можна додавати в соуси, супи тощо, щоб збагатити смак.
ЗАМОРОЖУВАННЯ
Якщо немає потреби використовувати всю м’якоть, що залишається після віджимання соку, можна розділити її на порції, покласти в пакетики й зберігати в холодильнику або заморозити для наступного використання.
Діана ШЕПЕЛЬ.