За поданням Мінсоцполітики Уряд ухвалив низку важливих змін до постанови №321 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб з інвалідністю», спрямованих на додаткову підтримку ветеранів і військовослужбовців, інформує Урядовий портал.
Йдеться, зокрема, про спрощення процедури заміни частини протеза — приймальної гільзи (куксоприймача). Така потреба є досить поширеною для протезованих ветеранів і військовослужбовців.
Відтепер, у разі, якщо вартість заміни не перевищує 15 відсотків граничної ціни протезу (для військовослужбовців із урахуванням трикратного збільшення), для процедури не потрібне оформлення висновку мультидисциплінарної реабілітаційної команди, ВЛК, ЛКК чи МСЕК (остання, до речі, буде ліквідована в цьому році). Достатньо рішення комісії протезно-ортопедичного підприємства. Це суттєво скоротить час заміни гільзи.
Своєю чергою протезно-ортопедичне підприємство, яке отримало заявку на проведення ремонту засобу реабілітації, буде зобов’язане до формування попереднього замовлення складати калькуляцію та завантажувати її до електронної особової справи.
Це сприятиме прозорості розрахунку вартості ремонту засобів реабілітації.
До того ж відтепер усім військовослужбовцям із ампутаційними куксами направлення на забезпечення допоміжними засобами реабілітації буде довічним (крім крісел колісних із електроприводом та електроскутерів).
Окрім цього, передбачені інші прогресивні зміни, важливі для захисників. Зокрема, прямо передбачено, що військовослужбовців, які отримали травми або поранення під час захисту Батьківщини, забезпечують допоміжними засобами реабілітації з трикратним збільшенням їх вартості незалежно від факту звільнення з військової служби під час лікування та реабілітації.
Не менш важливим є вдосконалення механізму заміни втраченого чи пошкодженого засобу реабілітації — визначено вичерпний перелік необхідних документів, які подають особи в таких випадках.
Серед інших вдосконалень — надання права людям із інвалідністю з порушеннями зору або слуху отримувати компенсацію за самостійно придбані допоміжні засоби реабілітації (наприклад, мобільний телефон чи білу тростину) лише на підставі документа, що підтверджує факт інвалідності, без необхідності додаткового оформлення висновку комісій.
Також затверджено перелік документів, які подають окремі категорії громадян (цивільні особи, котрі постраждали від військової агресії російської федерації, особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи рф) для взяття на облік та забезпечення засобами реабілітації без встановлення інвалідності.