1. Вирощувати її треба обов’язково на шпалері. При посадці рівними рядами, за умови встановлення стовпів і дроту, малина щороку здатна давати в 6–8 разів більше ягід.
2. Малина не може вироджуватись, біологічно. Багато є прикладів, коли «вироджену» садівники впорядковували й знову отримували врожайні кущі з великими ягодами. Потрібно заново по шпагату намітити ряди, забити кілочки через 70 см. Усе непотрібне знищити, а в порожні місця (де по шпагату нічого немає) підсадити саджанці, так само – через 70 см. Також необхідно посилити зростання основних пагонів у центрі куща і за рік–два хороший догляд зробить ваші насадження врожайними.
3. Ряди малини мають бути вузькими, до 30 см завширшки, а всередині ряду між кущами має бути вільне місце. Причина невдач у тому, що часто малину вирощують у вигляді широкої смуги, де кущі ростуть упереміж із масою рослин із порослі. А поросль – це бур’ян, з нею треба постійно боротися. Вона забирає на себе більше половини всіх поживних речовин. Коли на малині не залишають порослі, всі основні стебла куща добре освітлюються сонцем знизу доверху, тому й урожай на них розміщений по всій довжині, а не тільки на верхівці. Ягоди, що добре освітлюються сонцем і продуваються вітром, менше уражують грибкові хвороби та комахи. Для знищення порослі використовують гостру лопату, підрізаючи нові пагони на глибині 3–5 см.
Не забувайте про ці заходи, коли проводитимете весняну ревізію своєї малини.