Хто ж не хоче мати на своєму подвір’ї альтанку, де можна так приємно провести час? Андрій Мельник також про це мріяв, тож у довгу шухляду цю справу не відкладав. І нині, коли в умовах карантину доводиться переважну більшість часу проводити вдома, молодий чоловік насолоджується відпочинком у бесідці на власному дворищі. Каже: до будівництва підійшов серйозно, перечитавши перед тим безліч фахової літератури, що дозволило уникнути багатьох помилок. Тож тепер охоче ділиться досвідом із читачами «Порадниці».
Передусім, каже Андрій, важливо правильно вибрати місце. Спочатку він хотів встановити альтанку поблизу невеличкої водойми в кінці дворища. Однак відпочинок на свіжому повітрі родиною передбачає часте вживання їжі, а отже, довелось би постійно ходити від дому до альтанки з посудом. Тож місцину обрав ближче до будинку. Водночас, каже господар, не варто робити альтанку поблизу дороги, паркану чи сусідського дворища. Натомість вдалою ідеєю буде розташувати неподалік неї мангал. Доріжка також має бути зручною. Бажано розмістити альтанку на невеличкому підвищенні або принаймні там, де не підтоплювалося б під час рясних опадів. Зовсім незайве навколо зробити ще й відмостку. Важливо також вгадати з розміром альтанки. А для цього, каже Андрій, потрібно враховувати, яка кількість людей найчастіше там відпочиватиме. Надто велика площа не має сенсу, а в маленькій буде тісно.
Господар збудував бесідку з дерева. При цьому, каже, деревину важливо купувати в перевірених продавців, аби бути впевненим, що вона добре висушена і потім не буде жолобитись та розтріскуватись. Для підлоги господар обрав соснові дошки товщиною 25 мм, які клав на лаги з низькоякісної деревини. Краще, каже, звісно, використовувати модрину, яка не боїться вологи, але надто вже суттєва різниця в ціні. Також хорошим, але недешевим варіантом є терасна або палубна дошка, надзвичайно довговічна. Між дошками робив невеликі зазори для вентиляції, 1–2 мм. Вкрив їх грунтом, антисептиком, а потім лаком. Перед нанесенням кожного наступного шару чекав, доки повністю висохне попередній. Фундамент зробив стовпчастий. Деревину для самої альтанки обробив антисептиком проти гниття. Причому важливо робити це ще до будівництва. Лак для фінішного покриття взяв яхтний, він дуже стійкий, зокрема й до навантаження. Ще один важливий момент: не вішати посеред альтанки світильники, бо ввечері на світло злітатимуться усі комахи.
А ще, радить Андрій, під час такого відпочинку дуже важливо захиститись від комарів. Для цього стіни завішує антимоскітним полотном (можна старим тюлем з дрібними вічками), а всередині, якщо поодинокі комахи все ж потрапляють, розпалює спеціальні спіральки від комарів, які продаються в господарських магазинах. Таким чином навіть у «комариний» сезон не треба ховатися від кровосисних комах.
То що, добрі господарі, беретеся до справи?