Після збирання врожаю городини на ділянці залишається багато бадилля. Що з ним можна зробити? Багато чого, але передусім потрібно бути впевненим у тому, що не заражене хворобами, приміром, фітофторозом, від якого часто потерпають помідори.
Заражену зелень доведеться знищити. Навіть якщо закласти її в компост, збудники хвороб не загинуть і знову заражатимуть рослини уже при підживленні. Можна загорнути бадилля у землю, особливо цінною є зелена маса рослин-сидератів, які спеціально висаджують для збагачення ґрунту поживними речовинами та поліпшення його структури. Приміром, деякі господарі після викопування картоплі засівають ділянку гірчицею, яку потім загортають у ґрунт. Дуже корисно прикопувати бадилля гороху та інших бобових, бо воно насичене азотом. Це стосується і деяких квітів, наприклад, хризантем та чорнобривців, які містять речовини, що вбивають хвороботворні бактерії, таким чином оздоровлюючи ґрунт, та відлякують гризунів.
Бадилля здорових рослин – чудовий компонент компосту. Зелень укладають шаром 15–20 см і присипають родючим ґрунтом. Складають, доки купа сягне розміру 1,5 м, зверху насипають шар ґрунту. Щоб компост швидше достиг і краще збагатився азотом, кожен шар можна поливати гноївкою чи розчином сечовини: 40–60 г на 10 л води. Якщо все ж є побоювання, що в компостну купу чи яму закладено бадилля хворих рослин, для дезінфекції можна полити її розчином мідного купоросу (2 ст.л. на 10 л води). Під час дощів купу укривають плівкою. Вже наступного сезону матимете безкоштовне цінне добриво.
Зелень деяких рослин можна згодовувати худобі. Її дають свіжою, силосованою та сушеною. Найбільшу цінність має бурячиння, його охоче поїдають велика рогата худоба та свині. Домашнім тваринам до смаку й морквиння. Для прикладу: свіже бадилля містить удвічі більше каротину, ніж сіно. Не згодовують зелень пасльонових – картоплі, помідорів тощо, бо містить шкідливі для тварин сполуки.
Іноді господарі просто присипають шар бадилля ґрунтом або компостом, за зиму воно перегниє. Однак товсті пагони попередньо доведеться порубати на частини. Або ж розкладають бадилля у пристовбурних кругах дерев – виконує роль мульчі. Стебла кукурудзи та соняшника стануть хорошим укривним матеріалом для ягідників, підстилкою для компостної купи. При спалюванні бадилля можна отримати цінне добриво – золу.