Цей злісний бур’ян дошкуляє багатьом. Побороти його дуже важливо ще до того, як зацвіте. Рослина може прорости навіть із недостиглого насіння.
Щойно виявите портулак, одразу видаляйте разом із коренями. Причому краще робити це вручну, без застосування садового інструменту. Річ у тім, що портулак має здатність розмножуватись вегетативно, тобто через обламані в процесі перекопування пагони та листя. Уявіть: появу нової рослини забезпечить навіть невеличкий пагінець чи листочок, залишений після видалення куща. Відтак важливо обережно висмикувати рослину, не пошкодивши.
Боротись із портулаком допомагає перекопування. Попри те, що його насіння може зберігати життєздатність дуже багато років, воно не здатне прорости крізь шар ґрунту товщиною 3–4 см. На місці, де не плануються грядки, можна на тривалий час укласти світлозахисну плівку. Хороший ефект дає мульчування грядок тирсою, сіном, соломою чи торфом шаром 5–6 см. Зарадять і сидерати, зокрема суміш гірчиці з ріпаком, із подальшим загортанням зеленої маси. У крайньому разі вдаються до застосування гербіцидів.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.