Сало, засолене таким способом, виходить м’яким, не «резиновим», з насиченим ароматом. Мій чоловік дуже любить бутерброди: домашнє сало, житній хліб і шматочок солоного огірка.
- 1 кг сала (краще грудинка з прошарком м’яса)
- 1 л води
- 6 столових ложок крупної солі
- 8–10 горошин чорного перцю
- 3 лаврові листки
- 10 середніх зубчиків часнику
- суміш спецій (мелений чорний і червоний гострий перець, паприка, сушений кріп)
В емальований посуд з кришкою наливаємо воду кімнатної температури (я беру колодязну, не кип’ячену), додаємо сіль і перемішуємо до розчинення, потім — горошини перчика та лаврушку.
Сало миємо, ріжемо на шматочки 10х15 см — так з ним легше працювати. Опускаємо сало в розсіл, можна трохи притиснути, але я роблю без гніту. Накрити посуд кришкою і залишити на 3 доби за кімнатної температури. (Якщо у домі спекотно, то 2 дні витримати, потім сховати в холодильник).
Минуло 3 доби: дістаємо сало з розсолу, можна обполоснути. Часник ріжемо пластинками, протикаємо сало ножем і шпигуємо часниковими часточками.
В окремій тарілочці змішуємо спеції, я зазвичай все на око беру: суміш мелених перців, дрібку дрібної солі (можна і без неї), сушену зелень, хмелі-сунелі, якщо є подрібнені сушені листочки вишні та малини — їх теж!
Нашпиговане сало щедро обкачати з усіх боків в ароматній суміші, розкласти по окремих пакетиках і сховати в морозильник.
Сало готове! Ми дегустуємо одразу, як трохи підмерзне.
Марія ПРЕДИБАЙЛО. м. Ніжин.