Багатьох сімей в Україні торкнулася війна, яка триває вже восьмий рік. За статистикою, у нас зараз приблизно 400 тис. учасників АТО/ООС і ще більше членів їхніх родин. Це найбільш активна частина людей і водночас найбільш вразлива з психологічної точки зору. Не у всіх ветеранів є посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), але більшість людей, які пережили травмуючі події можуть мати певні труднощі із проживанням своїх емоцій і реакціями на стрес, тож потребують психологічної підтримки.
З метою допомогти ветеранам, членам їхніх сімей, фронтовим волонтерам, а також сім’ям загиблих учасників АТО, Героїв Небесної Сотні та постраждалим під час Революції Гідності працюють безкоштовні онлайн-семінари СЕТА «Стрес: як розпізнати і що робити». На них розповідають про перші ознаки побутового стресу, про те, як мозок і тіло реагують на стресові події і про те, що робити далі.
Програму CETA розробили дослідники психічного здоров’я університету Джонса Гопкінса. В Україні CETA започаткована у 2015 році. Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спрямований на адаптацію, дослідження ефективності та впровадження програми СЕТА, реалізується університетом Джонса Гопкінса у співпраці з ГО «Слова допомагають» і Центром психічного здоров’я НаУКМА. З початком реалізації проєкту в Україні допомогу отримали близько 1400 осіб.
Якщо стрес вас виснажує, заважає жити і рухатися вперед, то варто навчитися його долати або зменшувати його рівень. Зареєструватися на безоплатні онлайн-семінари можна на сторінці у Фейсбуці: cetaukraine. Щоб дізнатися більше інформації про програму, зателефонуйте: +38 0(68) 283–20–98; +38 0(66) 147–43–17.
Довідково. Програма СЕТА (від англ. Common Elements Treatment Approach) — терапевтичний підхід на основі спільних компонентів) передбачає комплексну допомогу людям, які страждають від депресії, підвищеної тривожності та посттравматичного синдрому. У більшості випадків настає швидке поліпшення стану без використання медикаментів.