Господині знають, що у кожного предмета або продукту обов’язково є кілька способів застосування. Тож, з’ївши банани, не поспішайте викидати шкірку.
Рослини віддячать
Приготувати бананове добриво простіше простого: достатньо очистити один плід, а його красиву «шубку» відправити в літрову банку з водою та залишити на 5 днів. Й у вашому розпорядженні буде чудовий поживний концентрат з великою кількістю корисних речей і гормонів росту. Такий концентрат — цілющий еліксир для кімнатних рослин. Використовуйте як підживлення для слабких квітів раз на тиждень, доки не зміцніють. Розсада перців, баклажанів і помідорів також скаже вам велике рослинницьке дякую.
Але пам’ятайте: у цього добрива є і недоліки. Банани обробляють хімікатами, й у шкірці можуть накопичуватися шкідливі речовини. Тому їх потрібно дуже добре мити. Другий недолік бананового добрива — їх здатність приваблювати мошок. Тому не перестарайтеся.
«Крем» для листочків
Завдяки ефірним оліям і воску, що містяться у свіжій шкірці банана, нею можна протирати листя кімнатних рослин для надання їм блиску, наприклад, орхідеї, фікуса тощо.
Прискорювач дозрівання фруктів
Якщо «пощастило» купити такі тверді яблука чи груші, що й не вгризти, покладіть їх у поліетиленовий пакет, а до них в компанію — парочку цілих бананів. Пакет щільно зав’яжіть і залиште на добу-дві за кімнатної температури. Як відомо, банани виділяють речовини, що дозволяють фруктам і овочам дозріти швидше.
Отакої!
Якщо у нас справа йде на лад, ми говоримо: «Йде як по маслу». Житель Індії в такому разі скаже: «Йде як по шкірці банана». Саме по шкурках плодів, вірніше, по розчавлених бананах, раніше в Індії спускали кораблі на воду.