Багато років наша родина отримує насолоду від огіркової грядки. Ми перепробували багато сортів та гібридів, створювали найрізноманітніші умови для їхнього вирощування (затінення, підв’язування, пасинкування, вкорочування тощо). Однак згодом зупинилися на використанні кількох простих правил, що дозволяють отримати на невеличкій ділянці чималий врожай смачних і поживних плодів.
Наскільки великий? Такий, що дозволяє постійно смакувати свіжими огірками, робити малосольні, заготовляти по кільканадцять бутлів на зиму і навіть возити родичам у село (коли на їхніх городах вже й гудина посохла, наша грядка продовжує плодоносити).
Так-от. Ми відмовилися від практики вирощування огірків з насіння. Його видимо-невидимо на базарах, у магазинах та кіосках. Насіння залишається на наступний рік. А то й на 2–3 роки. Як його зберігали, невідомо. Якість свою воно втрачає і часто має невисоку ймовірність проростання. Заклав насіння – зачекав тиждень, а воно не проросло. Посіяв знову… А сприятливі терміни пройшли.
Тож просто купуємо на базарі розсаду огірків – рослинки з 5–7 листочками. Ті, хто їх вирощує, мають відповідні навички, умови, то для чого заморочуватись?
Вартість однієї рослинки – від 10 до 25 грн. Що майже відповідає вартості тих кількох пакетиків із насінням, які не дають гарантії на майбутній урожай. Тут же все, як кажуть, перед очима. Єдине, що варто робити – уточнювати, який сорт чи гібрид пропонується. Ми використовуємо самозапильні гібриди.
Саджанці з добре розвиненою кореневою системою продають у пластикових стаканчиках. Потрібно лише пересадити у відкритий ґрунт і гарненько полити.
Наприклад, торік ми купили лише… 5 саджанців. Прижилося 3. Та навіть із них збирали щодня від 2–3 до 8 10 огірків середніх розмірів. Чого цілком достатньо не лише для щоденних салатів для сім’ї з двох осіб, а й для заготівлі. За кілька днів назбирується плодів для маринування на пару бутлів (до накопичення необхідної кількості плоди зберігаємо в нижньому відділенні холодильника).
Одне з обов’язкових правил для отримання такого результату – щовечора поливати огірки, але помірно. А вранці обов’язково зібрати врожай, хоч скільки б плодів було. Спробуйте дотримуватись цих двох правил і будете приємно здивовані, наскільки швидко дозрівають нові плоди (практично за добу з невеличкого огірочка виростає зрілий овоч).
Завдяки застосуванню описаних вище правил наші огірки родять стабільно до перших морозів.
Петро ВІРИН.