Останні п’ять років одягаюсь у секонд-хендах. За цей час навчилася знаходити там добротні речі за невеликі гроші.
Наприклад, зимовий пуховик купила за 300 грн, а шкіряні чоботи коштували 200. Вважаю, що вдягатися на барахолках давно не соромно, плюс дуже вигідно.
Це не «речі зі смітника», і жодної «поганої енергетики колишнього власника» там теж немає. Характерний різкуватий запах, який витає в секонд-хендах — через обробку. Нічого страшного в цьому немає: після покупки просто перу речі, і запах зникає.
ПОЗБАВЛЯЄМОСЯ ЗАПАХУ
1. Іноді достатньо випрати речі подвійною порцією порошку за максимально припустимої для тканини температури. Потім увімкнути додаткове полоскання з кондиціонером для білизни. Просушити на свіжому повітрі. Цей метод простий і працює, якщо запах не сильний.
2. Замочити на добу в холодній воді з кондиціонером, порошком або навіть шампунем (мийним засобом із сильним запахом). Поки речі «настоюються», можна їх кілька разів перемішати. Потім випрати в машинці на тривалому режимі.
3. Для виведення запаху підійде сіль. Додайте 3—4 столові ложки на 5 л теплої води і замочіть одяг на ніч. Потім періть як завжди. До речі, якщо вірите в «чужу енергетику», то, крім хімії, кажуть, сіль «змиває» і її.
4. Водяна пара. Для цього знадобиться пара з праски. Спосіб підходить для речей із бавовняних тканин. Річ потрібно випрати, висушити і пропрасувати за максимально припустимої температури з сильною подачею пари. Запах і шкідливі компоненти виходять на- зовні разом із парою.
А ШУБУ В ТАЗУ НЕ ЗАМОЧИШ
Залишіть шубу з натурального або штучного хутра на тиждень на свіжому морозному повітрі (що холодніше, то краще). Потім покладіть у цупкий пакет зі шматочком ароматного мила або тканиною, просоченою ефірною олією, і залиште на деякий час.
ТРИКОТАЖ РОЗГЛЯДАЮ НА СВІТЛО
На трикотажі, бавовняному та вовняному, бувають дрібні дірочки, які на примірці непомітні, а після прання збільшуються. Щоб побачити їх, розглядаю одяг на просвіт. Виявивши будь-який дефект (навіть якщо вдома можна з ним впоратися: пришити ґудзик, полагодити блискавку, відіпрати пляму або зашити дірочку), показую його продавцю. Він робить непогану знижку.
«СКУПІТЬСЯ» РОЗУМНО
Покупки в секонд-хенд — це немов похід за грибами. Ніколи не знаєш, із чим повернешся: з повним кошиком чи порожніми руками. Не варто шукати конкретно зелену курточку чи синю спідницю. Швидше за все, так не пощастить, але ви напевно знайдете інший відповідний одяг. Щоб купувати найкращі речі, приходьте вранці в день привозу. Або ближче до підсумкового розпродажу — є можливість майже задарма (за 30—50 грн) купити те, що прогледіли до цього інші покупці.
Ірина КОСТІВ. м. Львів.