З давніх-давен у будь-якої вправної господині на кухні була млинцева чавунна сковорідка. Її не мили, начисто протираючи шматочком паперу або сухою ганчіркою, і не використовували для приготування інших страв. І на те були причини.
Універсальні сковорідки з високими бортиками і заокругленим дном, які зазвичай використовують для смаження їжі, незручні в приготуванні млинців — перевертати їх лопаткою через високі стінки незручно. У млинцевої сковорідки — маленькі акуратні бортики, розташовані під правильним до поверхні денця кутом. Так млинці просмажуються швидко і виходять акуратної форми, їх легко перевертати як лопаткою, так і підкиданням. До того ж що нижчі бортики, то зручніше.
В ідеалі у млинцевої сковорідки має бути товсте дно — це забезпечить рівномірне пропікання. Найкращою вважається чавунна сковорода — цей матеріал чудово утримує тепло, а ще має пористу структуру, яка з часом заповнюється олією, завдяки чому млинці не прилипають. До недоліків можна віднести схильність до іржі та велику вагу. Щоб уникнути іржі, завжди витирайте сковорідку після контакту з вологою. Бувають млинцеві сковорідки з тонким денцями, наприклад, тефлонові, але вони швидко виходять з ладу через деформацію. Зате такі легше за вагою.
Млинцева сковорідка частіше за інші піддається термічному шоку — ви ллєте холодне тісто на гарячу пательню. Тому намагайтеся по можливості не перегрівати і використовувати тільки для млинців, щоб не зменшити термін її служби.
Краще не користуватися цим посудом для смаження м’яса або риби — млинці не люблять «сусідства» з різними продуктами та ароматами.
МИТИ ЧИ НЕ МИТИ?
Після того, як ви закінчили з приготуванням смачних млинців (а ми не сумніваємося, що вони у вас саме такі), дочекайтеся повного охолодження сковороди (з будь-якого матеріалу), і тільки після цього вимийте її. Мити сковорідку з тефлоновим або керамічним покриттям можна будь-яким рідким мийним засобом і м’якою губкою.
Чавун же після смаження можна просто насухо витерти паперовим рушником. Якщо ж потрібно очистити, то змастіть сковороду рослинною олією та посипте дно крупною сіллю. Цю суміш потрібно добре прогріти на вогні, а потім видалити м’якою ганчіркою.
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.