Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до наказів, які визначають особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Йдеться про накази МОН №1112 (від 7 серпня 2024 року) і №1115 (від 8 вересня 2020 року), інформує Урядовий портал. Наказ набуде чинності після державної реєстрації в Мін’юсті. Водночас, з огляду на важливість рішень, МОН уже розпочинає їхню комунікацію, щоб школи, громади й освітяни могли завчасно ознайомитися з оновленнями.
ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ
1) Нові правила щодо наповнюваності дистанційних класів.
Мінімальна кількість учнів — 20 дітей. Утім, засновники шкіл можуть зменшити цю кількість:
- до 10 учнів — для закладів на тимчасово окупованих, прифронтових територіях, у селах і селищах усієї України;
- до 15 учнів — для закладів в інших містах.
Вимоги до наповненості дистанційних класів не розповсюджуються на заклади спеціалізованої та спеціальної освіти.
2) Дистанційна робота школи можлива навіть без усіх паралелей класів.
Заклад будь-якого типу може працювати за дистанційною формою, якщо в ньому відсутні не більше двох паралелей. Наприклад, школа має дистанційні 1–6, 8–11 класи — 7 класу може не бути.
3) Окремий клас для навчання за українознавчим компонентом.
У межах одного дистанційного класу учні мають навчатися лише за однією освітньою програмою. Це допоможе вчителю ефективніше працювати з дітьми різних категорій — тими, які перебувають в Україні на контрольованій Урядом території, на ТОТ або за кордоном.
* Діти за кордоном. Якщо дитина відвідує школу в країні перебування — вона може дистанційно навчатися за українознавчим компонентом в українській школі (5–8 год. на тиждень, без перевантаження).
Якщо дитина не ходить до місцевої школи — може здобувати освіту повністю дистанційно в українському закладі освіти.
Також для дітей за кордоном доступні індивідуальні форми навчання — екстернат або сімейна форма.
* Діти на ТОТ можуть навчатися за педагогічним патронажем. Це індивідуальне навчання з урахуванням потреб дитини й безпекових обставин.
Якщо дитина перебуває на території, де тривають або можливі бойові дії, — вона може продовжувати навчання дистанційно у своїй школі, звідки виїхала. Їй не потрібно переводитися до іншого закладу для дистанційного навчання.
Детальніше — на сайті МОН: https://mon.gov.ua/news/mon-zatverdylo-osoblyvosti-dystantsiinoho-navchannia-shcho-zminytsia