Цього року світ зустрічає Пасху в умовах карантину. І хоча церковнослужителі закликають вірян лишатися вдома, великодня служба пройде в церквах і християни зможуть долучитися до неї через онлайн-трансляції.
Безумовно, це безпрецедентні заходи, спричинені складною ситуацією внаслідок епідемії. І в цих важких умовах митрополит ПЦУ Епіфаній закликає кожного, перебуваючи вдома, в усамітненні, як це робили пустельники і затворники, долучитися до спільних молитов та лишатися в нерозривній єдності з Церквою Христовою. Єднатися в молитві через трансляцію закликав напередодні Великодня і глава УГКЦ Святослав ШЕВЧУК.
Аби це величне свято не пройшло повз нас, коли маємо лишитися вдома, православні, римо- та греко католики пропонували й пропонують не лише трансляції богослужінь, але й радять запалити свічку, помолитися в сімейному колі, провести родинне читання Біблії та порозмірковувати над прочитаним. Власне, сім’я – це теж церква, бо як казав Христос: «Де двоє чи троє зберуться в ім’я Моє, там і Я серед них».
«Але пасхальна радість буде! Воскреслий Христос до нас прийде. Це тимчасові обставини, які ми разом свідомо мусимо пережити. Настане день, коли ми всі разом повернемося до наших храмів і спільнота Церкви у видимий спосіб славитиме Господа Бога», – запевнив глава УГКЦ.
Подібні карантинні заходи запроваджуються і в інших країнах. У Ватикані, наприклад, усі великодні богослужіння Папи Римського Франциска відбувалися в онлайн-режимі без присутності вірян.
Елладська православна церква, зібравши Священний синод у режимі телеконференції, вдалася до унікального рішення – хоча пасхальна служба й відбудеться з 18 на 19 квітня, проте її повторять у ніч з 26 на 27 травня, аби віряни могли її відвідати.
А в Ізраїлі на період святкування Песаху навіть вдалися до запровадження комендантської години і заборони міжміського транспорту.
Марина ЧОРНА, релігієзнавець.