Якісь старі простирадла, особливо лляні, йдуть на рушники для кухні, ними можна накрити каструлі з кашами або супами, з чогось змайструвати килимки або прихватки, щось рветься на ганчірки. Як кажуть економні господині, «зайвих ганчірок в господарстві не буває».
ЯКЩО НОГИ МЕРЗНУТЬ
Пошийте з простирадла мішечок, наповніть сіллю, піском або крупою, нагрівайте в батареї опалення або духовці (поклавши на фольгу або пергамент). Підкладайте під ноги на ніч, якщо дуже мерзнете.
Ні ШЕРСТИНКИ НІ ПУШИНКИ
Коли напірник подушки стає тонким (він як і будь-яка тканина зношується), особливо по куточках, то з нього починає лізти пір’я. Можна зробити другий напірник з простирадла — так ви ще й оновите подушку. Такий саме «чохол» можна пошити з двох простирадл для занадто колючої ковдри нестандартної форми, для яких складно знайти підковдру.
ВІД ПРОТЯГІВ
Зі старого простирадла виходить чудовий валик, яким можна утеплити вікна та двері в період холодів. Виріжте два прямокутники, що підходять за розміром нижній частині дверей або вікна. Зшийте по трьом сторонам, набийте обрізками, що залишилися від простирадла, і зашийте. Підкладайте таку подушку під місця, звідки дме — вона однозначно додасть кімнаті тепла.
ДЛЯ РЕМОНТУ
Коли будуть проводитися брудні ремонтні роботи або фарбування, тримайте напоготові зношені простирадла. Накрийте ними підлогу та меблі — вся обстановка залишиться незабрудненою. Потім їх можна випрати для повторного використання.
ПРИБИРАННЯ БЕЗ ПИЛУ
Змочіть простирадло і відіжміть, щоб воно було вологим. Накрийте ним диван або крісло і просто через простирадло вибийте меблі. Пилу не буде, він осяде на мокрій тканини зі зворотного боку.