Сьогодні у нас в гостях страва білоруської кухні з інтригуючою назвою — котлети «Папараць кветка». Звідки таке «ім’я» у котлет? Саме так називався ресторан, де придумали цю страву, що в перекладі означає «квітка папороті».
По суті, приготування таких курячих котлет дуже нагадує процес створення всіма улюблених і дуже популярних котлет по-київськи. Різниця ось у чому: по-перше, в котлетах по-київськи використовується не фарш, а відбита куряча грудка. По-друге, в начинку кладуть тільки ароматизоване свіжим кропом вершкове масло, в той час як в «Папараць-кветку» додають замість зелені сир. Як би там не було, але це дуже смачно — хрустка золотиста скоринка, ніжне куряче м’ясо і ароматна вершкова начинка, яка при розрізанні котлети розтікається розплавленим сиром…
- 650 г курячого філе
- 1 невелика цибулина
- 1 невелике яйце
- 0,5 чайної ложки солі
- панувальні сухарі
Начинка:
- 150 г твердого сиру
- 60 г вершкового масла
Для смаження:
- панувальні сухарі
- 1 яйце
- олія
Для начинки натерти на середній тертушці сир і вершкове масло, перемішати. В результаті вийде практично однорідна пластична маса. Поки поставити її в холодильник. Куряче філе пропустити через м’ясорубку разом з цибулиною. Додати у фарш яйце і сіль за смаком. Все ретельно перемішати. Оскільки курячий фарш дуже ніжний, його треба відбити. Просто перекласти в міцний пакет, зав’язати і покидати об стіл разів 10. За рахунок таких маніпуляцій фарш швидко збереться в грудку, ущільниться, і з ним буде зручно працювати. Фарш розділити на 6 рівних частин, сирно-масляну масу — на стільки ж. З начинки сформувати продовгуваті ковбаски. Зліпити котлетки: обов’язково змочувати руки в холодній воді, розминати фарш і в середину викладати сирну заготовку. «Обернути» начинку фаршем і вологими руками розгладити котлетку, надаючи їй продовгуватої форми. Потім потрібно котлети запанірувати, щоб запечатати начинку. Спочатку обваляти кожну у збитому яйці. Після цього щедро обвалити в сухарях. До речі, такі котлетки-заготовки зручно заморозити, а потім готувати. У маленькій каструльці добре розігріти олію. Обсмажити котлети на середньому вогні до появи золотистої скоринки (приблизно 3–4 хв., не до готовності). Перекласти обсмажені курячі котлети у відповідну форму і запікати їх при 190 градусах приблизно 30 хв. у попередньо розігрітій духовці.
Готувала Діана ШЕПЕЛЬ.