Така звична і всім доступна картопля, яку ще називаємо «другим хлібом», має унікальні властивості й може принести велику користь для організму, запевняють у МОЗ. Спожита в розумних кількостях, вона є важливим джерелом поживних речовин і вітамінів, а також крохмалю, складного вуглеводу, який забезпечує організм тривалим запасом енергії.
Вітаміни
Вітамін С (аскорбінова кислота) — зміцнює імунну систему, підтримує здоров’я слизових оболонок і шкіри.
Вітамін В6 (піридоксин) — необхідний для утворення клітин крові, оптимального функціонування мозку, підтримки обміну речовин тощо.
Вітамін В9 (фолієва кислота) — важливий для утворення клітин крові, запобігання анемії, а також обов’язковий для нормального розвитку нервової системи плоду під час вагітності.
Мікроелементи
Калій — регулює водно-сольовий баланс, підтримує здоров’я серця, сприяє забезпеченню нормального серцевого ритму та артеріального тиску й допомагає роботі м’язів.
Магній — важливий для нервової системи, регулює роботу м’язів і серця, бере участь у процесах синтезу білків та вироблення енергії.
Залізо — сприяє утворенню гемоглобіну, що необхідно для транспортування кисню в крові, і допомагає запобігти анемії, пов’язаної з його дефіцитом.
Фосфор — підтримує здоров’я кісток і зубів, допомагає в енергетичному обміні в клітинах.
Інші корисні компоненти
Клітковина (особливо в шкірці) — корисна для травної системи, забезпечує оптимальну композицію бактерій у кишківнику, сприяє зниженню рівня холестерину, покращенню обміну речовин.
Важливо пам’ятати, що більшість корисних речовин зберігається при приготуванні картоплі на парі або запіканні, але не смаженні.