Далеко не всі культури будуть для неї хорошими сусідами. Зважаючи на те, що під картоплю відводиться чимала латка, треба добре поміркувати, що ж висадити поруч.
Дуже хорошими сусідами будуть бобові, які поділяться з нею азотистими речовинами, що утворюються у них на коренях. Також картопля знайде «спільну мову» з хрестоцвітими: всіма видами капусти, редискою, гірчицею. Нейтральні сусіди — морква, буряк, салат, кріп. Плануючи посадки, одразу важливо подумати про те, як обробляти картоплю хімічними речовинами проти колорадського жука, адже вони можуть потрапити на сусідні посадки, а це неприпустимо.
Деякі рослини не просто можна, а дуже рекомендовано висаджувати поруч із картоплею, бо захищають її від хвороб та шкідників. Це, зокрема, часник, який запобігатиме появі фітофотори. Колорадського жука відлякуватиме цибуля.
Також не до смаку шкідникам картоплі такі квіти і трави: красоля, календула (вона особливо не до смаку смугастому), чорнобривці, коріандр, пижмо, ромашка — піретрум і котовник. Їх можна висаджувати по периметру картоплі та в міжряддях.
Не можна висаджувати поруч із картоплею представників родини пасльонових, до якої вона також належить (помідори, перець, баклажани), бо всі ці культури мають спільні хвороби та шкідників.
Суниця приваблює дротяника, який із задоволенням поласує і картоплею, та нематоду. До того ж, у вологі періоди суниця може хворіти на чорну гниль, що зовсім ні до чого картоплі, тому краще висадити її деінде в іншому місці. Непідхожим сусідом є також соняшник, бо вибирає з землі велику кількість поживних речовин і уповільнює розвиток кущів, а відтак і формування бульб. Крім того, соняшник дасть затінок. Кукурудзу також якщо й висаджувати поруч, то лише з того боку, де не затінятиме картоплю. Не висаджуйте поруч із нею також огірки, селеру та петрушку. Таких небажаних сусідів слід відмежовувати від картоплі нейтральними або корисними рослинами.
Небажані сусіди для картоплі — дерева яблунь, вишень, горобини, обліпихи, а також виноград та малина, адже вони її пригнічують.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.