Колеус (його ще називають домашньою кропивкою) часто вирощують як кімнатну рослину. Однак улітку він прекрасно почувається на відкритому повітрі, де його висаджують на клумбах.
Ці строкатолисті рослини — чудове доповнення у будь-якому куточку ділянки, додадуть йому яскравих барв. Краще вибирати великолисті форми, аби колеус не загубився серед розмаїття інших квітів. Його красу підкреслять сусіди з насиченим зеленим листям.
Якщо розмножуватимете колеус із насіння, його краще проростити з розсади. Особливої мороки немає, важливо лише не загортати насіння в ґрунт, а посіяти на поверхні. Контейнер накривають поліетиленовою плівкою до появи сходів, час від часу провітрюючи та зволожуючи з пульверизатора. Коли мине загроза холодів, сіянці висаджують у саду. Протягом усього сезону колеус також можна розмножувати живцюванням.
У саду для нього шукають добре освітлені ділянки, захищені від вітру. У затінку яскраві листочки тьмяніють, а пагони витягуються. До ґрунту колеус невибагливий. Рослина буде рада поливам, але без надмірного зволоження. Не можна допускати потрапляння на листя вологи. Щоб пагони не витягувались і гарно кущувались, верхівки прищипують.
Садовий колеус вирощують як однорічник. З настанням холодів можна висадити його в горщик і перенести в приміщення.
Тетяна БОГОВИК.