Малинові жувальні цукерки, або пастилки, — це не тільки натуральні та корисні ласощі, а й хороший спосіб на кілька місяців зберегти смак літа. Готується не швидко, проте зусиль від господині потрібно мінімум.
- 1 кг малини
- 100 г цукру
Якщо збирали ягоди на своєму городі, їх можна не мити. Скласти в миску малину. Подрібнити на однорідне пюре. Перетерти масу крізь сито, щоб позбутися кісточок. Макуха має бути практично сухою. (Залийте її окропом, перемішайте, процідіть, додайте цукор-мед за смаком, і вийде смачний і корисний малиновий компот). З 1 кг ягід виходить майже 800 г пюре. Додати до малини цукор. Трішки прогріти на плиті до розчинення цукру, не кип’ятити. Деко застелити пергаментом, трохи змастивши папір олією без запаху. Вилити рівномірно пюре, шар має бути завтовшки 0,7 см. Товстий не робіть, бо пастилки довго сохнутимуть.
Сушити малинові пастилки можна різними способами. Перш за все, в духовці на найменшій температурі (не більше 100 градусів) із прочиненими дверцятами. Залежно від товщини ягідного шару, на це знадобиться різний час. Також можна скористатися сушаркою. Або на свіжому повітрі у спекотний день на сонечку. Тоді цілком вистачить доби, щоб малинові пастилки висохли. Крім того, можна сушити змішаним способом — удень виносити на сонце, а на ніч залишати в домі, кілька разів поставивши в теплу духовку (після того, як готували випічку). Готовність визначають не лише зовні, а й на дотик. Якщо натиснути на пласт пальцем, він має залишитися сухим, а пастилки — пружними.
Переверніть пастилки папером догори та змочіть пергамент водою — нехай полежить хвилин 5, потім вологу видаліть паперовою серветкою. Завдяки цьому пергамент чудово зніметься. Розріжте пласт гострим ножем на шматочки довільної форми. Згорніть трубочками. Зберігати малинові пастилки можна досить довго в герметичному посуді за кімнатної температури.
Діана ШЕПЕЛЬ.