Здавалося б, зварити яйця може навіть дитина. Однак певні нюанси все ж існують. Тим більше на Великдень, коли особливо хочеться, щоб вони були цілими та красивими.
Покладіть яйце в ємкість з водою. Знесене не більш ніж 3 дні тому опуститься на дно. Тиждень тому — плаватиме вертикально. Несвіже, знесене 3 тижні тому, одразу спливе. Тобто з часом яйце стає легшим.
Велике значення має тривалість приготування. Не круто яйця варять 3 хв., у мішечок — 5–6, круто — 8–10 хв. Свіжі яйця радять варити трішечки довше. Ніколи не переварюйте яйця — це погіршить їх смак.
Не можна опускати в гарячу воду яйця, які щойно дістали з холодильника, бо можуть тріснути. Бажано спочатку почекати, доки вони набудуть кімнатної температури, а потім опустити в холодну воду.
Варити треба на повільному або середньому вогні, бо при бурхливому кипінні яйця також можуть тріснути. Каструля має бути невелика, щоб яйця не стукалися, а вода повинна покривати їх. Щоб під час варіння вміст яйця не витік із тріснутої шкаралупи, воду підсолюють. Аби вони не тріснули, можна з тупого кінця обережно проштрикнути їх голкою.
Відразу після приготування каструлю з яйцями ставлять під холодну проточну воду, тоді вони добре чиститимуться.
Зараз у продажу є автоматичні яйцеварки, які варять яйця до потрібної готовності. Крім того, їх зручно готувати в пароварках. Однак на Великдень, коли яйця треба ще й фарбувати, варять у ємкості з водою.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.