Спеціальним законом, який регулює вид правовідносин «держава–вкладник», є Закон України «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України», яким встановлюються зобов’язання держави перед громадянами України, котрі внаслідок знецінення втратили грошові заощадження, поміщені в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери, придбані в установах Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, у тому числі облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР.
Компенсації підлягають також грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992–1994 років і які знаходилися на рахунках зазначених установ не менше одного повного календарного року в період 1992–1995 років.
Важливо! Кошти для компенсації заощаджень громадян визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею.
Порядок проведення компенсації, у тому числі перерахування коштів, передбачених у Державному бюджеті України, установам Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху, визначається Кабінетом Міністрів України.
Тобто законодавча база для компенсації вкладів є, але ж ключовим при цьому залишається затвердження відповідної статті витрат у бюджеті. У поточному 2019 році, на жаль, її не було затверджено. Отже, компенсації не буде.