Таке грибкове захворювання, як аспергільоз, або чорна цвіль цибулі, особливо небезпечне для цибулі та часнику під час їх зберігання. На городі помітити його симптоми практично неможливо.
Хвороба розвивається за умов високої температури (18—25 градусів) та підвищеної вологості у погано провітрюваних сховищах. Спори у приміщенні, на пошкоджених рослинах, овочах, фруктах можуть зберігатися дуже довго.
Чорна цвіль вражає верхні соковиті луски. Хворі цибулини розм’якшуються, на них утворюється чорна маса дрібних кулястих спор. Уражені аспергільозом луски мають водянистий вигляд. Згодом цибулини можуть муміфікуватися. Більш схильна до захворювання недостатньо визріла, погано просушена цибуля.
Хвороба небезпечна тим, що за прямого контакту під час зберігання цибулини можуть заражувати одна одну. Спори поширюються також повітрям. Зараження може відбутися і у полі конідіями.
Збирання урожаю цибулі слід проводити у період повного її дозрівання. Під час обрізання обов’язково залишайте шийку завдовжки 3—6 см. Потім за сонячної погоди ретельно просушіть, розклавши її на відкритому місці одним шаром. Якщо погода волога, сушать спочатку під навісом, а потім протягом 7—10 днів у приміщенні при температурі повітря 26—35 градусів.
У період зберігання цибулі потрібно підтримувати низьку вологість повітря і температуру не більше 5 градусів. Аби не допустити зараження, при збиранні врожаю, транспортуванні і зберіганні необхідно уникати пошкодження цибулин.