Восени, відразу після збирання урожаю, ділянку ретельно очищують від рослинних залишків. Якщо надворі суха погода, висохле бадилля овочевих культур та коріння бур’янів можна спалити й попіл одразу ж перекопати. Або покласти у компостну яму.
Більшому накопиченню поживних речовин сприяє осіннє перекопування. Воно створює умови для кращого розкладання коренів бур’янів. Перекопана земля в осінній період поглинає більше атмосферних опадів і талих вод, краще утримує вологу. Крім того, цей захід допомагає боротися зі шкідниками та збудниками хвороб, адже більша їх частина внаслідок глибокого перекопування до весни гине від промерзання. Це ще й чудовий спосіб боротьби з багаторічними бур’янами, бо їх корені, опинившись назовні, за зиму промерзнуть і вже не проростуть. А насіння опиниться під глибоким шаром землі і також не зможе прорости.
Одночасно з перекопуванням можна вносити органічні (гній, торф, компост, біогумус із розрахунку 40—60 кг на 10 кв. м) чи мінеральні добрива. Поліпшити якість ґрунту на городі допоможе закопування у нього залишків чорнобривців, календули, кропиви, лушпиння цибулі. За потреби ґрунт восени можна піскувати, вапнувати, гіпсувати або внести в нього глину. Якщо він важкий і кислий, одночасно з органікою можна внести вапно або золу (в середньому по 5 кг на 10 кв. м). При перекопуванні городу поліпшується також постачання вологою і киснем рослин, висаджених восени.
Ґрунт на зиму можна залишати у великих грудках. Це створює сприятливі умови для його кращого промерзання і снігозатримання. Також за сильних морозів швидше загинуть личинки і яйця шкідників та насіння деяких бур’янів.
На ділянках, що не вимагають значного перекопування, наприклад, під деревами і кущами, рекомендують робити глибоке розпушування. Особливо воно необхідне на важких ґрунтах. Перекопуючи, вибирають залишки коренів і кореневищ багаторічних бур’янів, а також знищують гусінь хрущів, личинки дротяника та інших шкідників.