Якщо висадите кущик півонії правильно, він може рости до 20 років і навіть більше. Щоправда, наступного року після посадки рослина розвивається повільно, вона ослаблена, а цвісти починає тільки на 2—3-й рік, дедалі рясніше. Якщо у 1-й рік вегетації з’являються бутони, їх слід видаляти для кращого розвитку кореневої системи.
Найпоширеніший спосіб розмноження півоній — поділ кореневищ. Роблять це в серпні—вересні. Рослину обкопують на відстані 20 см від кореневища і вилами витягають із ґрунту, намагаючись не травмувати ламке коріння. Фахівці радять приступати до ділення через 2—3 год. після викопування, щоб воно встигло прив’янути й втратило крихкість.
Під посадку оберіть захищене від вітру і сонячне місце. У тіні півонії також розвиваються, але це негативно позначається на їх цвітінні. До ґрунту рослини невимогливі, але краще для них підходять суглинки. Не можна садити там, де застоюється вода або близько залягають ґрунтові води, бо коренева система може загнити. Хороші попередники для них — бобові культури.
Підземна частина куща півонії дуже потужна, тому яму слід викопувати розміром 60x60x60 см. Якщо ґрунтові води підходять ближче 50 см, кущі висаджують на високих грядках або забезпечують їм дренаж із гравію, битої цегли або крупнозернистого піску шаром 20—25 см. Розмір ям відповідно збільшують. Викопувати їх треба за 2—3 тижні до посадки, щоб земля осіла. Оскільки півонія ростиме тут багато років, посадкову яму підживіть перегноєм (по 10—15 кг) та суперфосфатом (0,2—0,3 кг). Свіжий гній вносити не рекомендують. Погано розвиваються півонії на кислих ґрунтах, тому в кожну яму слід додати по 200—300 г вапна.
Кореневище ділять гострим ножем на частини так, щоб кожна мала по 3—4 бруньки відновлення та кілька додаткових коренів. Місця, які важко розрізати ножем, ділять кілком, який вбивають у те місце кореня, що треба розділити. Старе товсте коріння підрізають на 10—15 см під кутом 45—60 градусів. Дрібні й підгнилі корінці видаляють. Для профілактики можна помістити коріння на кілька годин у розчин марганцівки (3 г на 10 л води) або на 20—25 хв. — у розчин мідного купоросу. Потім порізи на коренях притрусити товченим вугіллям і на добу поставити посадковий матеріал у тінь для підсушування.
Садити діленки слід так, щоб бруньки були на 3—5 см нижче рівня ґрунту. Якщо глибше, рослина погано цвістиме. Після посадки ґрунт навколо кореневища треба ущільнити, полити й замульчувати. Кущі розташовують на відстані 1—1,5 м, бо згодом вони розростуться. Якщо треба висадити багато кущів півоній, краще зробити це в траншеї. Такі посадки потім стають надзвичайно красивими. Після перших приморозків обрізують стебла.
Хоч на одному місці півонія росте довго, та для пишного цвітіння кущ бажано через 8—10 років пересаджувати, бо рослина починає уповільнювати розвиток, зменшується цвітіння. Але й частого пересаджування півонії не люблять.