Прийнято вважати, що кабачки довго не зберігаються. Та якщо закласти на зберігання певні сорти й тримати їх за належних умов, то свіжими кабачками можна буде ласувати навіть узимку. Кабачки для зимового зберігання мають повністю достигнути.
Недостиглі споживають одразу. Найкраще зберігаються кабачки пізніх сортів, зібрані восени, але не приморожені. Перестиглі закладати на зберігання так само небажано, як і недостиглі. Збирають плоди за сухої погоди. Шкірочка має бути щільною, поверхня — цілою, плодоніжка — непошкоджена, довжиною 5–6 см. Це захищатиме від висихання і перешкоджатиме потраплянню всередину інфекції. Дехто ще й підкладає під плоди дощечки.
Після збирання бажано певний час тримати плоди на сонці, щоб шкірочка стала твердішою. Мити не можна. Зберігають кабачки в підвалах, погребах із температурою 4–10 градусів, на стелажах чи полицях, розклавши в один шар, щоб не торкались одне одного.
У квартирі кабачки можна зберігати в темному місці: у кладовці, під ліжком на підлозі, на полиці в шафі, але не в поліетиленовому пакеті. Полиці застеляють соломою чи картоном. Важливо, щоб кабачки були подалі від батарей.
Можна 4–5 місяців зберігати і підвішеними в сітках по одному. Періодично оглядають, щоб виявити зіпсовані.
У холодильнику кабачки можуть лежати 2–3 тижні в не зав’язаних поліетиленових пакетах. А ще їх заморожують: миють, чистять, нарізують кубиками чи кружальцями та розфасовують у поліетиленові пакети. Взимку їх можна тушкувати, додавати до рагу та яєчні. Для заморожування підходять і недостиглі кабачки та з пошкодженою шкірочкою.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.