Капуста броколі менш вимоглива до умов вирощування і родючості ґрунту, ніж цвітна, проста у догляді, не потребує притінення головок. Дорослі рослини витримують заморозки до мінус 6–10 градусів. Крім того, порівняно з цвітною капустою броколі скоростигліша: перший урожай — через 35–40 днів після висадки розсади.
Ця культура має цікаву особливість: у неї підвищена здатність до відростання. Це означає, що після зрізування суцвіть у пазухах листків з’являються бічні пагони з новими головками, що збільшує урожай і подовжує терміни його використання. Недостатній полив, погане живлення рослин, особливо брак азоту, можуть призвести до формування дрібних головок.
Суцвіття зрізають до того, як розпустяться квіткові бутони. У спеку вони розкриваються особливо швидко, тому доводиться стежити, щоб не пропустити цей час. Якщо вчасно не зрізати головку, через кілька днів вона розпадеться, зацвіте жовтими квітками та утворить стручки з насінням. Така продукція неїстівна. Зрізають суцвіття разом із м’ясистим cтеблом довжиною 10–20 см, його також їдять. Зазвичай на момент збирання врожаю діаметр суцвіть — 8–25 см, вага — 400–600 г. Головки збирають рано вранці, або пізно ввечері під час роси. Збирання врожаю триває 1–2 тижні. Протягом цього періоду головки зрізають кожні 2–3 дні. Урожай на полі збирають за 4–6 разів.
Після зрізання першого суцвіття із пазух листя починають рости бічні стебла, квітконоси з яких можна зрізати через 16–20 днів.
Зрізавши головне суцвіття, рослину підживлюють і регулярно поливають. Бічні суцвіття будуть менші за основне, діаметром 4–10 см, вагою 150–200 г. Холоду броколі не боїться, тому збирання врожаю восени триває до перших морозів.
Броколі не призначена для тривалого зберігання, бо її ніжні суцвіття швидко в’януть. Продукцію зберігають у холодильнику 5–7 днів, потім головки швидко жовтіють. Але її можна заморожувати в поліетиленових пакетах по 0,5 кг, попередньо розібравши на дрібні суцвіття.
Догляд за броколі такий самий, як і за цвітною капустою.