Що найважливіше в одязі для сну? Звісно, комфорт. Тому, вибираючи нічну сорочку чи піжаму, найперше звертайте увагу на крій та склад матеріалу. Дехто вважає, що без одягу для сну можна обійтися. Це особиста справа кожного, та важливо пам’ятати, що не можна спати у спідній білизні й тісному одязі. Бюстгальтери вночі заважають кровообігу. Небажано, щоб на нічному одязі було багато ґудзиків, зав’язок чи блискавок. Крій має бути вільним. Я колись продавала красиві нічні сорочки, які клієнти спочатку охоче купували, а потім почали нарікати, що вони незручні. Синтетичні сорочки неприємно липли до тіла. Крім того, вони були з розширеними рукавами і дуже широкі знизу, а такий крій незручний для сну.
Сорочки на бретелях – теж не найкращий варіант. Смуги тканини врізаються в тіло. Всі ці моменти треба враховувати. Бажано, щоб нічна білизна була натуральною, добре всотувала вологу (бавовна, льон, ситець, шовк, батист, байка, фланель). Адже вві сні людина інтенсивно пітніє. До того ж синтетика часто спричиняє алергію та подразнення.
Водночас домішок синтетики до 20 відсотків допустимий. Синтетичні матеріали часто додають, щоб підвищити якість натуральних, зробити їх міцнішими. Популярна тканина з бамбукових волокон – вона міцна й не призводить до алергії.
Вибираючи одяг для сну, керуються правилом: він має бути на розмір більшим. Дехто з виробників це враховує й одразу робить піжами просторішими. Одна моя худенька клієнтка, коли продавці їй показували найменший розмір нічних сорочок, обурювалася, що всі вони великі. І довго не вірила, що це і є найменший розмір, сорочка не має бути вузькою.
Для матерів-годувальниць випускають спеціальні сорочки із застібкою на грудях, зазвичай на ґудзиках.
Великий асортимент одягу для сну дає змогу також ураховувати вікові особливості. Старші люди вибирають передусім практичні моделі. Для молоді важливе значення має ще й вигляд. Колір текстилю для сну радять підбирати пастельних тонів. І справді, він нечасто буває яскравим, строкатим. Однак це справа смаку. Такий одяг часто прикрашають мереживом, вишивкою. Крій зазвичай простий – зайві шви ні до чого. Однак це не означає, що нічна сорочка чи піжама має робити фігуру безформною. Так, красивий вигляд мають сорочки із завищеною талією. До зони декольте можна привернути увагу з допомогою вирізу, оздобленого мереживом, вишивкою, до рук – рукавом-«ліхтариком».
Найчастіше нічний одяг поділяють на нічні сорочки й піжами. Піжами шиють як із короткими рукавами, так і з довгими, у комплекті зі штанами чи шортами. Серед молоді популярні комплекти з маєчки і шортиків, часто з кумедними зображеннями. Вибираючи піжаму, перевіряйте, чи не тисне резинка штанів.
Нічним сорочкам віддають перевагу люди старшого віку, піжамам – молодь. Піжама дещо зручніша, бо не перекручується і не задирається вві сні.
Пеньюар – дуже красива річ, але не найкращий варіант для сну. Найчастіше його використовують, щоб уранці, вставши, накинути на нічну сорочку.
Скільки має бути комплектів для сну? Не менш як 2: для теплої пори і холодних ночей, хоч є і демісезонні моделі.
Прати нічний одяг треба часто, бо він безпосередньо контактує з тілом. А зважаючи на те що людина витрачає до третини життя на сон, гадаю, ви погодитеся, що нічна білизна має важливе значення.
Ганна САПІЖКО, реалізатор одягу.