У разі відключення електроенергії вони певний час можуть залишатися в холодильнику, десь близько 4-х год. Продовжити термін охолодження зможете, якщо не відчинятимете дверцята холодильної та морозильної камер і накриєте холодильник товстими ковдрами.
Якщо знаєте, що відключення світла триватиме довго, оцініть термін зберігання кожного продукту. Приготуйте страви насамперед із тих, які швидко псуються. Інші можна відправити в льох. Якщо його немає, допоможе старий дідівський спосіб: запакуйте продукти в поліетиленові пакети та покладіть у алюмінієве відро, яке опустіть у колодязь так, щоб рівень води доходив до його половини. Якщо й колодязя немає, можна організувати мінільох із бочки або великої каструлі з кришкою, вкопавши їх у землю в затіненому прохолодному місці. Зверху добре накрити утеплювачем, наприклад, тирсою, герметично упакованою в поліетиленовий пакет. Щоб продукти було зручно діставати, до кожного пакета прив’яжіть мотузку.
Допоможе в такій ситуації й сумка-холодильник. Важливо не плутати її з термосумкою, яка діє за принципом звичайного термоса й підтримує вже наявну температуру вміщених у неї продуктів. Сумка-холодильник підтримує саме низьку температуру за допомогою охолоджувального елемента та виготовлена з термоізолювальних матеріалів. Вона стане в пригоді також тим, хто змушений перевозити продукти на великі відстані.
Її можна зробити й самому, використовуючи такі термоізолювальні матеріали, як пінопласт, фольга, фольгоізалон — будівельний матеріал для тепло- шумо- та гідроізоляції. Вирізуєте матеріал за викрійкою сумки, шви заклеюєте армованою стрічкою блискучою стороною всередину і вкладаєте внутрішню частину в сумку. Як холодоелемент використовуєте заморожену пляшку води. Сумка з охолоджувальним елементом тримає тепло 5–10 год., без — 2–3. Важливо не забувати мити сумку-холодильник і холодоелементи або протирати антибактеріальними серветками, а потім просушувати.
Підготувала Валентина ЛІХАНОВА.