Осінній період це не лише час для збирання врожаю, а й особливого догляду за рослинами та підготування землі до зимового відпочинку або навпаки – насадження озимих культур.
1. Обрізайте рослини, що розрослися. Коли температура вночі почне знижуватися, переконайтеся, що рослини мають хороший потік повітря, щоб запобігти хворобам. Це та пора року, коли фітофтороз і борошниста роса можуть стати справжніми проблемами. Зверніть увагу на такі овочі як помідори, кабачки, перець і баклажани. Обріжте всі пошкоджені або пожовклі листя знизу.
2. Проріджуйте нижній ярус рослини. Видаліть частину внутрішнього листя – це дозволить потрапити більшій кількості сонячного світла в середину рослини і прискорить дозрівання овочів. Найкраще буде видаляти новоутворення, на якому вчасно не розвиваються плоди.
Також погляньте, чи не буде краще видалити деякі нові овочі, щоби забезпечити більш зрілим овочам доступ до поживних речовин. Все залежить від часу перших заморозків.
3. Чи рятувати рослини? Замість того, щоб продовжувати боротьбу в програній битві з шкідниками або хворобами, видаліть рослину і посійте щось інше для прохолодного сезону осінньої вегетації.
Звичайно, вам може знадобитися змінити ґрунт перед посадкою чогось іншого. Однак, буде легше, коли вже не потрібно турбуватися про хвору рослину.
4. Мульчування – розпушити і доповнити. З плином сезону мульча руйнується – може зрушитися або, залежно від опадів, загнити. Перевірте город чи сад на наявність голих місць і посипте свіжою мульчею, а стару розпуште. Якщо через рясний дощ у вас є ділянки з цвіллю, ви можете видалити її, замінивши свіжою мульчею. До речі, дозволяючи мульчі повільно руйнуватися щороку – чудовий спосіб покращити свій ґрунт.
5. Добрива. Для ділянок, де ви сієте рослини для вирощування листової зелені, під час похолодання допоможе додавання азотного добрива. Також добре висіяти листову зелень на ділянках, де ви зібрали квасолю чи інші бобові. Бобові є азотфіксаторами і залишать ґрунт насиченим азотом, не виснажуючи його.
Джерело: Сади Перемоги.