Заморожування полуниці на зиму – один із найлегших способів зберегти її корисні властивості та неповторний свіжий аромат. Все просто – підготувати ягоду і поставити в морозилку. Але заморозити полуницю, як і будь-яку іншу ягоду, можна по-різному.
ПІДГОТОВКА
Вважають, що помиті ягоди втрачають смак. Якщо впевнені у їх чистоті – можете використовувати немиту полуницю. Та важливо, щоб вона була суха і без дефектів. У друшляку мити полуницю для заморожування не варто, бо струмінь води може пошкодити. Миють, наливши в ємкість воду та зануривши туди ягоди. Потім акуратно дістають і викладають на паперовий рушник, щоб просохла. Сухим також має бути посуд для заморожування. Для цього придатні пластикові контейнери, а також поліетиленові пакети.
ЗБЕРЕГТИ ФОРМУ
Поставити полуницю в морозилку на кілька годин, розклавши одним шаром на рівній поверхні. Після того, як вона злегка заморозиться, дістати та пересипати у контейнери або пакети. Такий спосіб допоможе зберегти форму ягід.
ІЗ ЦУКРОВОЮ ПУДРОЮ
Покласти сухі ягоди на 1-2 год. у морозилку. Після цього, складаючи в пакети на тривале зберігання, кожний шар притрусити цукровою пудрою (на 1 кг полуниці 200-300 г цукрової пудри). Коли розморозите полуницю взимку, смак і форма ягід залишаться такими самими, як до заморожування – свіжими та яскравими.
ДЛЯ ПРИКРАШАННЯ
Розрізати тверду велику полуницю на четвертинки, присипати цукром, розкласти на піддоні, заморозити і перекласти у пакети. Таку полуницю добре додавати у коктейлі як лід і використовувати для прикрашання десертів.
ПЮРЕ
Суху ягоду за допомогою блендера перетерти на пюре. Отриману масу залити у підготовлену ємкість і поставити у морозилку. Цукор можна додати відразу ж або після розморожування. Один із плюсів такого варіанта заморожування – для приготування полуничного пюре підійде трохи «залежана» ягода, яка пустила сік.
Слід урахувати, що повторне заморожування ягода не переносить, тому розділіть полуницю на кілька частин, закладаючи в морозильну камеру.
Діана ШЕПЕЛЬ.